kpb

Skandal. Ewenement Molesty - pokaz przedpremierowy

Skandal. Ewenement Molesty (reż. Bartosz Paduch)
- pokaz przedpremierowy
czwartek, 17 września 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami17 września zapraszamy na przedpremierowy pokaz dokumentu Bartosza Palucha Skandal. Ewenement Molesty. Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do w połowy lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową. 

Na pierwszą płytę Molesty - „Skandal” - nie trzeba było długo czekać. Jest to prawdopodobnie najważniejszą płyta w historii polskiego rapu. Udowodniła, że kilku chłopaków, którzy realizują marzenia (na początku pod osiedlowym trzepakiem), może nie tylko zmienić przemysł muzyczny, ale zainspirować do działania. To nie wyłącznie teksty i bunt wobec systemu sprawiły, że „Skandal” stał się dla niektórych synonimem nadziei, ale również osobista historia ekipy, której po prostu się udało.


Premiera filmu: 2 października 2020


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY | SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY
(Bartosz Paduch) PL 2020, 70'
Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 


Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV  i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum