kpb

Maggie - pokazy w Kinie Pod Baranami tylko przez tydzień!

Maggie (reż. Yi Ok-seop)
- pokazy w Kinie Pod Baranami
tylko przez tydzień!

31 lipca - 6 sierpnia 2020
Kino Pod Baranami

Tylko przez tydzień, od 31 lipca do 6 sierpnia zapraszamy na premierowe seanse niezależnego koreańskiego filmu Maggie. Debiut koreańskiej reżyserki, Yi Ok-seop to pełna niezwykłego humoru, kolorów i słońca opowieść o młodych dorosłych, mierzących się z własnymi emocjami i absurdalną rzeczywistością dzisiejszego świata.


Sukces filmu Parasite potwierdził doskonałą kondycję południowokoreańskiego kina. Maggie jest dowodem, że także młode pokolenie twórców doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z niekonwencjonalnymi scenariuszami i błyskotliwą wizualną formą, portretując rzeczywistość koreańskich millenialsów w zaskakujący sposób.

 

BILETY: wg cennika

 

O FILMIE:

MAGGIE | MAGI
(Yi Ok-seop) KR 2018, 88'
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

Niewielkim szpitalem wstrząsa skandalik: światło dzienne ujrzała klisza rentgenowska, na której widnieje niezbity dowód, że jakaś para w laboratorium bawiła się w doktora. Do winy poczuwa się pielęgniarka Yoon-young i jej chłopak, który potrafi kreślić tuszem kosmiczne tatuaże. Tymczasem prawie wszyscy pracownicy biorą urlop zdrowotny – czyżby także mieli coś na sumieniu? Co mają z tym wspólnego pojawiające się nagle na ulicach Seulu głębokie kratery? I co na ten temat sądzi gadający sum?


Debiut koreańskiej reżyserki to epizodyczny, operujący absurdalnym humorem esej o szczerości, zaufaniu i druzgoczących nieporozumieniach. Każdy kadr jest cukierkiem, a błyskotliwy montaż wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń. Lekkość formy podszyta jest jednak dyskretną melancholią, a w lakonicznych wymianach zdań między bohaterami kryje się coś więcej niż zgrabna anegdota. Przepastne dziury w chodnikach wydają się sprawiać mieszkańcom miasta mniej problemów niż wyrwy w międzyludzkich relacjach.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum