kpb

Kinobranie 2020 na dziedzińcu #1 - Wielkie piękno

Letnie Tanie Kinobranie 2020
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #1:
Wielkie piękno (reż. Paolo Sorrentino)
Kino Pod Baranami
poniedziałek, 6 lipca 2020, godz. 21.45

 

 

14. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie to ponad 100 filmów ujętych w 8 cykli tematycznych, dodatkowe tytuły na e-kinopodbaranami.pl oraz… wyjątkowe seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami! Tegoroczne pokazy plenerowe zainauguruje 6 lipca kultowe Wielkie piękno Paolo Sorrentino, reżysera filmów Młodość i Oni. Bilety w cenie 9 zł.

 

To właśnie Wielkim pięknem włoski reżyser Paolo Sorrentino zagwarantował sobie miejsce wśród najważniejszych współczesnych autorów filmowych. Porównywany do Federico Felliniego twórca nie tylko zgarnął za swój film zasłużonego Oscara, lecz także zdobył wielką sympatię widzów, którzy uczynili Wielkie piękno dziełem kultowym. To film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.


Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy do samego rana.

 


fot. Sabina Szkarłat

Plenerowy pokaz Wielkiego piękna, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami.
Do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami.


BILETY: 9 zł
Miejsca nienumerowane.

 

Pokaz odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. Do dyspozycji widzów będą środki dezynfekcyjne do odkażania rąk, a miejsca siedzące zostaną umieszczone w odpowiednich odległościach od siebie.
Podczas wizyty w plenerowym kinie należy mieć zakryte usta oraz nos.
Zobacz przygotowany przez Kino Pod Baranami spot Zakryj usta, zakryj nos i chodź do kina.

 

 

 

O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144’

 
Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

 
Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.


ZWIASTUN:

 

 
Bookmark and Share

archiwum