kpb

Lola - premierowo w E-Kinie Pod Baranami

Lola (reż. Laurent Micheli)
- premierowo w E-Kinie Pod Baranami

od 26 czerwca 2020
Kino Pod Baranami

 


Od piątku, 26 czerwca zapraszamy do E-Kina Pod Baranami - naszej sali online na film Lola - opowieść o osiemnastolatce, która przechodzi tranzycję. Dziewczyna jednak musi wpierw poradzić sobie z nagłą śmiercią matki i brakiem akceptacji ze strony ojca. Młoda aktorka, Myia Bollaers odtwórczyni głównej roli została wyróżniona nagrodą Magritte, belgijskim Oscarem.

 

BILETY: 15 zł
Bilety dostępne na E-Kino Pod Baranami.

 

O FILMIE:

LOLA | LOLA VERS LA MER
(Laurent Micheli) BE/FR 2019, 90'

Nagroda Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki dla Myi Bollaers
Nagroda Magritte za najlepszą scenografię dla Catherine Cosme
Nagroda Magritte - nominacje w kategoriach najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza muzyka i najlepszy montaż
Cesar - nominacja dla najlepszego filmu zagranicznego

Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związaną. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec, który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum