kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy i SMAK na 60. KFF: Kocham cię, tęsknię, mam nadzieję zobaczyć cię zanim umrę

60. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
x Studencki Nocny Klub Filmowy
x Spotkania Młodych Amatorów Kina:

KOCHAM CIĘ, TĘSKNIĘ, MAM NADZIEJĘ ZOBACZYĆ CIĘ ZANIM UMRĘ
(reż. Eva Marie Rødbro)
- pokaz i dyskusja online
czwartek, 4 czerwca 2020, godz. 22.00

 


W czwartek, 4 czerwca Studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na coroczne spotkanie z wybranym dokumentem z programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Studenci obejrzą online prezentowany w konkursie dokumentalnym film Kocham cię, tęsknię, mam nadzieję zobaczyć cię zanim umrę, po czym, wezmą udział w wirtualnej dyskusji.


Międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych na jubileuszowym 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym to aż 15 filmów z całego świata, które rywalizują o Złoty i Srebrne Rogi. Wśród nich znalazł się debiut pełnometrażowy Evy Marie Rødbro -Kocham cię, tęsknię, mam nadzieję zobaczyć cię zanim umrę. To opowieść o mieszkańcach przedmieść Colorado Springs, którzy chcą wyrwać się z zaklętego kręgu pozbawionej perspektyw egzystencji w biedzie i skłonnościach do uzależnień dotykających kolejne pokolenia.


Po domowym seansie uczestnicy studenckiego Nocnego Klubu Filmowego tradycyjnie spotkają się, aby porozmawiać o filmie - tym razem wirtualnie - za pomocą platformy Zoom. W tym roku do studenckiego pokazu w ramach KFF dołączą też licealiści - uczestnicy cyklu SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina. Link do dyskusji zostanie podany w zamkniętych grupach na FB (studenci: Nocnik w czasach zarazy, uczniowie: SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina).


60. Krakowski Festiwal Filmowy rozpoczął się 31 maja i potrwa do 7 czerwca. Festiwalowe pokazy odbywają się online - na www.krakowfilmfestival.pl.


BILETY: 6 zł
Film oraz bilety dostępne są na
www.krakowfilmfestival.pl

 

O FILMIE:

KOCHAM CIĘ, TĘSKNIĘ, MAM NADZIEJĘ ZOBACZYĆ CIĘ ZANIM UMRĘ  |
I Love You I Miss You I Hope I See You Before I Die
(Eva Marie Rødbro) DK 2019, 76’

I Love You I Miss You I Hope I See You Before I Die | NOISE Film PR


Mieszkając na przedmieściach Colorado Springs, trudno uciec od swojego przeznaczenia. Dzieci rodzą dzieci, a bieda i skłonność do uzależnień naznaczają kolejne pokolenia. Dla reżyserki liczy się jednak coś więcej niż społeczna diagnoza. Obserwuje z bliska trzy generacje kobiet, tworząc impresjonistyczny obraz codzienności, w którym znajduje swoje odbicie także wewnętrzny świat bohaterek. Zamiast ferowania moralnych ocen, film z dużą wnikliwością portretuje pozbawioną perspektyw egzystencję i mimo wszystko odnajduje w niej jasne momenty.

 

O AUTORCE:
Eva Marie Rødbro
(ur. w 1980 r.) - absolwentka wydziału reżyserii filmów dokumentalnych w Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania Gerrita Rietvelda (2008) w Amsterdamie oraz Duńskiej Państwowej Szkoły Filmowej (2015). Jej filmem dyplomowym był krótki dokument ”We Chose the Milkyway”. Kocham cię, tęsknię, mam nadzieję zobaczyć, cię zanim umrę (2019) to jej pełnometrażowy debiut dokumentalny.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum