kpb

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Deerskin

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina:
DEERSKIN (reż. Quentin Dupieux)
- wspólne oglądanie & dyskusja
wtorek, 19 maja 2020, godz. 19.00
E-Kino Pod Baranami


 
 
19 maja zapraszamy na kolejne wirtualne Spotkania Młodych Amatorów Kina (SMAK). Tym razem licealiści-kinomani obejrzą film Deerskin - czarną komedią w reżyserii Quentina Dupieux (Reality, Mordercza opona). W roli głównej nagrodzony Oscarem za Artystę (2011) Jean Dujardin oraz... skórzana kurtka z frędzlami.


Domowy seans poprzedzi prelekcja filmoznawcy lub jednego z uczniów, która - podobnie jak dyskusja po filmie - odbywa się za pomocą platformy Zoom.


Bilety dla uczniów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 

Pokaz filmu na platformie streamingowej Kina Pod Baranami:
www.e-kinopodbaranami.pl


O FILMIE:

DEERSKIN | DEERSKIN
(Quentin Dupieux) FR 2019, 77'

Główny bohater George, właściciel skórzanej kurtki, postanawia dla niej unicestwić wszystkie inne kurtki na świecie i zaczyna marzyć o sławie filmowca. Łapie za kamerę i wałęsa się po miasteczku, by znaleźć sposób na unicestwienie wszystkich cieplejszych wierzchnich okryć. Obłęd powoli w nim narasta, szaleństwo się pogłębia, a inne kurtki nadal istnieją.


Chociaż koncepcja Deerskin brzmi niczym szalona i abstrakcyjna wariacja kina z najniższej półki, tak naprawdę pod skórzaną kurtką kryje się opowieść o samotności, desperacji oraz próbie nadania sensu resztkom przemijającego życia. Żadne zwierzę nie ucierpiało w czasie kręcenia filmu, nie możemy natomiast zagwarantować, że podczas seansu nie ucierpi psychika widzów. W końcu to produkcja o stylowej kurtce w 100% ze skóry jelenia.


ZWIASTUN:

 

 
PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum