kpb

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Córki Ognia

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy:
CÓRKI OGNIA (reż. Albertina Carri)
- wspólne wirtualne oglądanie & dyskusja

czwartek, 9 kwietnia 2020, godz. 21.00


 #Zostańwdomu i bądź w kinie! 9 kwietnia zapraszamy studentów z całej Polski do udziału w kolejnej zdalnej odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W tygodniu tematem spotkania będzie argentyński, feministyczny film drogi Córki Ognia. Wstęp do filmu oraz dyskusja po domowym seansie odbędą się za pośrednictwem platformy internetowej.


Kino to przede wszystkim miejsce spotkań, wokół którego skupia się społeczność wielbicieli X muzy, pragnących przeżywać emocje wspólnie z innymi. To przestrzeń dyskusji, zachęcającej do przemyśleń i refleksji oraz poznania bliżej innych miłośników filmu.

 
Mimo bezprecedensowych warunków, Kino Pod Baranami nie zawiesza swojej misji i organizuje serię internetowych spotkań filmowych, którym towarzyszą wirtualne prelekcje oraz dyskusje.


W czwartek, 9 kwietnia studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na kolejną wirtualną odsłonę swoich spotkań. Na domowych ekranach pojawi się wybrany w drodze głosowania argentyński filmu drogi Córki Ognia, w którym reżyserka Albertina Carri krytykuje patriarchalną naturę kina i „męskie spojrzenie”; radykalnie i z pełną determinacją burzy konstrukty związane z pięknem, seksualnością i filmowymi przedstawieniami kobiet.

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Profil Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na Facebooku (tam więcej informacji):
facebook.com/StudenckiNocnyKlubFilmowy


O FILMIE:

CÓRKI OGNIA | LAS HIJAS DEL FUEGO
(Albertina Carri) AR 2018, 116'

Ciclo de cine de Albertina Carri: Las Hijas del fuego – Ciudad de ...
 
Dwie kochanki spotykają się po długim czasie rozłąki. Jedna z nich pragnie nakręcić film pornograficzny, druga chce odwiedzić swoją rodzinę. Podczas podróży przez Patagonię do pary dołączają inne kobiety.

Bookmark and Share

archiwum