kpb

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Służący (The Servant)

Wirtualny SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina:
SŁUŻĄCY (The Servant, reż. Joseph Losey)

- wspólne oglądanie & dyskusja
wtorek, 31 marca 2020, godz. 19.00
Kino Pod Baranami


 
 
#Zostańwdomu i bądź w kinie! 31 marca zapraszamy wszystkich licealistów do wzięcia udziału w kolejnej zdalnej odsłonie SMAKu – Spotkań Młodych Amatorów Kina. Po domowym seansie brytyjskiego filmu z 1963 roku pt. Służący, uczniowie podyskutują o obejrzanym filmie za pomocą platformy internetowej.

 
Kino to miejsce spotkań tworzące zżytą wspólnotę wielbicieli filmowego medium; miejsce, w którym znajdują oni przestrzeń do swobodnej rozmowy. Kino Pod Baranami  nieustannie organizuje szereg wydarzeń łączących intrygujące filmy i spotkania wypełnione nieskrępowaną dyskusją. Mimo tymczasowego zamknięcia, Kino nie zawiesza swojej misji i organizuje wirtualne spotkania!


To już czwarta zdalna odsłona Spotkań Młodych Amatorów Kina (SMAK). Na domowych ekranach, uczniowie obejrzą film Służący Josepha Losey’a, który zdobył aż trzy nagrody BAFTA, m.in. za kreacje aktorskie. To zrealizowany w 1963 roku subtelny i wyrafinowany dramat psychologiczny opisujący relacje pan - służący w kategoriach dominacji i podporządkowania z wyjątkową wnikliwością. Film dostępny jest na platformie MUBI, do której darmowy trzymiesięczny okres próbny otrzymali w prezencie widzowie Kina Pod Baranami.


Po seansie, młodzi widzowie połączą się ze sobą za pomocą platformy internetowej, aby wymienić się swoimi wrażeniami z filmu.

 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 
Link do profilu SMAKu na Facebooku:
https://www.facebook.com/smakkina


 
O SMAK-u:

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi. Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!
pomysłodawczyni SMAK-u, Aleksandra Musiał, V LO

 
Mój pierwszy seans ze SMAKiem to pokaz polskiego filmu nominowanego do Oscara czyli Boże Ciało i myślę, że bez dyskusji, która odbywała się po seansie, przegapiłabym mnóstwo szczegółów! Z ogromną przyjemnością słuchałam tego, co zwróciło uwagę innych oraz przemyśleń odnośnie przekazu, który niósł film. Co ważne, jeśli boisz się ludzi i boisz się rozmawiać, to nie bój się SMAKu! Wypowiadają się Ci, którzy chcą, ale jestem pewna, że po wysłuchaniu opinii innych licealistów sam znajdziesz myśl, którą będziesz chciał się podzielić.
Aga, uczennica V LO w Krakowie.


O FILMIE:
 
SŁUŻĄCY | THE SERVANT
(Joseph Losey) UK 1963, 116'


BAFTA: Najlepszy aktor brytyjski (Dirk Bogarde), Najbardziej obiecujący pierwszoplanowy debiut aktorski (James Fox), Najlepsze zdjęcia brytyjskie (Douglas Slocombe)
MFF w Wenecji: nominacja do Złotego Lwa
Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych: Najlepszy scenariusz (Harold Pinter)

 
Tony, młody rozpieszczony playboy, staje się właścicielem luksusowego domu w Londynie. Do pomocy przy remoncie i w codziennych sprawach zatrudnia służącego, Hugo Barretta. Spokojne życie Tony’ego zostaje wywrócone do góry nogami wraz z pojawieniem się siostry Barretta.

Bookmark and Share

archiwum