kpb

Eastern - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

Eastern (reż. Piotr Adamski)
- pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

wtorek, 10 marca 2020, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

10 marca zapraszamy na wyjątkowy pokaz przedpremierowy filmu Eastern - nagrodzonego na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie pełnometrażowego debiutu reżysera i artysty wizualnego, Piotra Adamskiego. W pokazie uczestniczyć będą twórcy filmu: aktorki - Maja Pankiewicz i Paulina Krzyżańska oraz reżyser, Piotr Adamski. Spotkanie z artystami poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

 

Eastern otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy/senior)
16 zł (klubowy)

 

O FILMIE:

EASTERN | EASTERN
(Piotr Adamski) PL 2019, 78'

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum