kpb

Parasite - pokaz specjalny czarno-białej wersji filmu (MOS)

Parasite (reż. Bong Joon-ho)
- pokaz specjalny czarno-białej wersji filmu
wtorek, 18 lutego 2020, godz. 21.15
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 

18 lutego zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na wyjątkowy pokaz zwycięzcy tegorocznych Oscarów. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć Parasite w czarno-białej wersji.

 

Film triumfował w Cannes, zdobywając Złotą Palmę, otrzymał Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego oraz nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Okazał się największym zwycięzcą tegorocznych Oscarów, zdobywając statuetki aż w czterech najważniejszych kategoriach, w tym, bezprecedensowo - zarówno dla najlepszego filmu, jak i najlepszego filmu międzynarodowego.

 

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy.

 

BILETY:
22 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)

 

O FILMIE:

PARASITE | GISAENGCHUNG
(Bong Joon-ho) KR 2019, 132’
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.


Oscary 2020 - wygrana: najlepszy film, najlepszy reżyser (Joon-ho Bong), najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy film zagraniczny
Oscary 2020: - nominacje: najlepsza scenografia - nominacja, najlepszy montaż - nominacja
Nagrody BAFTA 2020 - najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy scenariusz oryginalny
Złote Globy 2020: Najlepszy film zagraniczny
MFF w Cannes 2019: Złota Palma - Najlepszy film
MFF w Toronto 2019: nominacja - Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne'


W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

 
Parasite to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów Okja i Snowpiercer: Arka przyszłości to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum