studencki Nocny Klub Filmowy: Proxima (przedpremierowo!)
czwartek, 23 stycznia 2020, godz. 22.45
W czwartek, 23 stycznia, zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie Eva Green jako astronautka oraz matka szykująca się do lotu w kosmos w filmie Alice Winocour - Proxima.
Gospodarzem spotkania będzie Oskar Borowski - student 3. roku międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).
Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.
Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).
BILETY: 12 zł
Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.
O FILMIE:
PROXIMA | PROXIMA
ZWIASTUN:
Strona sNKF na Facebooku . PARTNERZY:
MÓWIĄ O NAS:
(Alice Winocour) FR/DE 2019, 107'
Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.
Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.
Twitter - TUTAJ.