kpb

Gorący temat - pokaz przedpremierowy (MOS)

GORĄCY TEMAT (reż. Jay Roach)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 16 stycznia 2020, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki


16 stycznia zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz niezwykle aktualnego filmu Gorący temat, przedstawiającego kulisy jednego z wydarzeń leżących u podstaw ruchu #METOO. Na ekranie trzy wielkie gwiazdy: Nicole Kidman, Margot Robbie i Charlize Theron.
 

Gorący temat to oparta na faktach historia trzech kobiet, na różnych etapach zawodowej kariery, które jednoczą siły by stanąć w szranki z niesławnym Rogerem Ailesem, szefem potężnej stacji telewizyjnej The Fox News, znanym z nadużywania władzy wobec swoich pracownic. 


 
Nakręcony przez Jaya Roacha (Trumbo, Zmiana w grze) i napisany przez nagrodzonego Oscarem scenarzystę Charlesa Randolpha (Miłość i inne używki, Big Short) Gorący temat, w zaskakująco lekkiej formie opowiada o mrocznych kulisach amerykańskich mediów – swobodnym podejściu do faktów, fake newsach, manipulacji oraz skandalach, będących najskuteczniejszym narzędziem przykuwania widzów do telewizorów. Jest także prawdziwym popisem aktorskich talentów Nicole Kidman, Margot Robbie oraz - ukrytej pod niezwykłą charakteryzacją - Charlize Theron.


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)


O FILMIE:

GORĄCY TEMAT | BOMBSHELL
(Jay Roach) US 2019, 108’

Złote Globy 2020 - nominacje:
Najlepsza aktorka w dramacie (Charlize Theron)
Najlepsza aktorka drugoplanowa (Margot Robbie)

 
Nagrodzony Oscarem scenarzysta The Big Short Charles Randolph, jednoczy siły z reżyserem Jayem Roachem, specjalistą od politycznych filmów telewizyjnych, by opowiedzieć prawdziwą i szokującą historię. Gorący temat to oparta na faktach opowieść o trzech kobietach, znajdujących się na różnych etapach swojej kariery, które przeciwstawiły się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – The Fox News. Na pierwszym planie trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie.
 
Przedstawiony w filmie skandal był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO i doprowadził do rezygnacji despotycznego dyrektora stacji, Rogera Ailesa (w tej roli John Lithgow). Gorący temat wykracza jednak znacząco poza opowieść o walce o własną godność i bezpieczeństwo, ukazuje bowiem także mroczne oblicze współczesnych mediów. Widzowie poznają tajemnice nieskazitelnego wyglądu prezenterów i prezenterek, cenę jaką płacą za codzienne występy przed kamerą oraz kulisy dziennikarskiego warsztatu, opartego często na plotkach, fake newsach i skandalach. Gorący temat to energetyzujący portret współczesnej Ameryki, rządzonej przez jednego z największych fanów stacji Fox News.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum