kpb

1917 - pokaz przedpremierowy (MOS)

1917 (reż. Sam Mendes)
- pokaz przedpremierowy
poniedziałek, 6 stycznia 2020, godz. 17.05

Małopolski Ogród Sztuki


6 stycznia zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na przedpremierowy pokaz filmu 1917 - wielkiego wojennego widowiska w reżyserii Sama Mendesa (Skyfall, American Beauty). Na ekranie plejada gwiazd, m.in. Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Andrew Scott i Mark Strong.

Pełne rozmachu 1917 to osadzona w realiach I wojny światowej opowieść o trudnej kurierskiej misji, jakiej podejmują się dwaj młodzi brytyjscy szeregowcy. Stawka jest niezwykle wysoka: jeśli chłopakom nie uda się wypełnić zadania, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy.

1917, zrealizowane przez Sama Mendesa - reżysera pamiętnych Bondów (Skyfall i Spectre), poruszającej Drogi do szczęścia i kultowego American Beauty - wymieniane jest wśród tegorocznych oscarowych faworytów. To pełne rozmachu widowisko, sprawnie łączące  imponujące sceny akcji z klaustrofobicznymi, intymnymi, a nawet wyciszonymi sekwencjami. O fenomenalny wygląd filmu - sprawiającego wrażenie jednego, długiego ujęcia - zadbał operatorski mistrz Roger Deakins, autor zdjęć do Blade Runnera 2049 i Sicario.


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)


O FILMIE:

1917 | 1917
(Sam Mendes) GB/US 2019, 118’

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Blake, u schyłku I wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Blake’a.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum