kpb

Boże Ciało - pokaz filmu i spotkanie z Bartoszem Bielenią

Boże Ciało (reż. Jan Komasa)
- pokaz filmu i spotkanie z Bartoszem Bielenią
poniedziałek, 14 października 2019, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

 

W poniedziałek, 14 października, zapraszamy na wyjątkowy seans obsypanego nagrodami i znakomicie przyjętego przez krytykę i publiczność filmu Boże Ciało. Gościem pokazu będzie odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia - jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat. Po filmie rozmowę z aktorem poprowadzi dr Miłosz Stelmach, redaktora naczelny Czasopisma EKRANy.

 

Boże Ciało to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

 

BILETY: 13,90 zł

 

O FILMIE:

BOŻE CIAŁO | BOŻE CIAŁO
(Jan Komasa) PL 2019, 115’
Film prezentowany z angielskimi napisami.

 


Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019: Złote Lwy - Najlepszy reżyser, Najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Eliza Rycembel), Najlepszy scenariusz, Nagroda Publiczności, Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Kryształowa gwiazda Elle, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
MFF Wenecja 2019: udział w sekcji Giornate degli autori, nagroda Europa Cinemas Label, nagroda Inclusive Award Edipo Re
Oscary 2020: polski kandydat

 
Historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w żałobie po tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi zaczyna się palić grunt pod nogami.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum