kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Boże Ciało

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
BOŻE CIAŁO (reż. Jan Komasa)
sobota, 19 października 2019, godz. 10.00
Kino Pod Baranami


W sobotnie przedpołudnie, 19 października zapraszamy na Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Na ekranie polski kandydat do Oscara, wyróżnione Nagrodą Publiczności w Gdyni Boże Ciało Jana Komasy z Bartoszem Bielenią w roli głównej.


Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutować o tym, co zobaczyli. Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się w wybrane sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez jednego z licealistów, a wieńczy intensywna wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują sami uczestnicy.


Boże Ciało to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia (Na granicy).

Oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

 

Po seansie Good Lood poczęstuje młodych kinomanów SMAKowitym naturalnym loodem :) 

 

 

>KUP BILET<

 

BILETY dla uczniów: 10 zł


Kino Pod Baranami przypomina o specjalnej ofercie promocyjnej dla uczniów krakowskich szkół - Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Pomóż nam ulepszyć SMAK! Wypełnij krótką ankietę dostępną TUTAJ!


 
O FILMIE:


BOŻE CIAŁO | BOŻE CIAŁO
(Jan Komasa) PL 2019, 115’
Film prezentowany z angielskimi napisami.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019: Złote Lwy - Najlepszy reżyser, Najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Eliza Rycembel), Najlepszy scenariusz, Nagroda Publiczności, Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Kryształowa gwiazda Elle, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
MFF Wenecja 2019: udział w sekcji Giornate degli autori, nagroda Europa Cinemas Label, nagroda Inclusive Award Edipo Re
Oscary 2020: polski kandydat

 
Historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w żałobie po tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi zaczyna się palić grunt pod nogami.

 

ZWIASTUN:

archiwum