kpb

Dojrzałe Kino: Wojna o prąd (przedpremierowo!)

środa, 9 października 2019, godz. 11.00

W środę, 9 października o godzinie 11.00, zapraszamy dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Wojna o prąd - porywającą, nakręconą z epickim rozmachem historię wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona i Nikoli Tesli. W rolach głównych wystąpili Benedict Cumberbatch (Sherlock, Doktor Strange) oraz Nicholas Hoult (X-Men: Apocalypse).

 

Znakomite kreacje aktorskie Michaela Shannona (Kształt wody, serial Zakazane imperium) jako inwestora i wynalazcy George’a Westinghouse’a oraz Toma Hollanda (Spider-Man: Daleko od domu), wcielającego się w postać magnata biznesu Samuela Insulli, uzupełniają tę niewiarygodnie wciągającą, opartą na prawdziwych wydarzeniach opowieść o pełnej dramatyzmu wojnie o prąd.

 

Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

>KUP BILET<

 

BILETY dla seniorów: 15 zł

 

O FILMIE:

WOJNA O PRĄD | THE CURRENT WAR
(Alfonso Gomez-Rejon) US 2017, 108'


Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta ).

Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

     

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum