kpb

Kinobranie 2019 - pokaz na dziedzińcu #7: Wielkie piękno

Letnie Tanie Kinobranie 2019
- pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #7:
Wielkie piękno (reż. Paolo Sorrentino)
Kino Pod Baranami
czwartek, 15 sierpnia 2019, godz. 21.15

 

 

W czwartek, 15 sierpnia, zapraszamy na siódmy już tego lata pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami w ramach Letniego Taniego Kinobrania. Tym razem Wielkie piękno - porywająca uczta wizualna, film duchem przywołujący twórczość Felliniego w reżyserii Paolo Sorrentino (Oni, Młodość). Bilety na seans w cenie 8 zł.

 

 


fot. Sabina Szkarłat

Pokaz filmu odbędzie się na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Do Waszej dyspozycji będą otwarte do późna bary i kawiarnie - pałacowi sąsiedzi Kina Pod Baranami. Odprężąjący nastrój gwarantowany!

 

BILETY: 8 zł - dostępne w kasach Kina oraz online.
*Miejsca są nienumerowane.

 

O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) IT/FR 2013, 144’

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.


ZWIASTUN:

 

 
Bookmark and Share

archiwum