kpb

Obchody 50. rocznicy lądowania na Księżycu

Obchody 50. rocznicy lądowania na Księżycu
APOLLO 11 (reż. Todd Douglas Miller)

wtorek, 16 lipca 2019, godz. 20.15
sobota, 20 lipca 2019, godz. 20.15
PIERWSZY CZŁOWIEK (reż. Damien Chazelle)
sobota, 20 lipca 2019, godz. 22.00

Kino Pod Baranami

 

20 lipca 2019 roku mija dokładnie pół wieku odkąd człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu. Z tej okazji, zapraszamy na wyjątkowe, kosmiczne pokazy filmowe. W programie: przedpremierowe pokazy dokumentu Apollo 11 oraz seans Pierwszego człowieka Damiena Chazelle’a z Ryanem Goslingiem.


50 lat temu trzyosobowa załoga statku Apollo 11 wylądowała na powierzchni Księżyca. Wkrótce potem jeden z astronautów, Neil Armstrong, udał się na pierwszy spacer po ziemskim satelicie, podczas którego padły słynne słowa: „To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Wydarzenie to jednoznacznie potwierdziło dominację Stanów Zjednoczonych w kosmicznym wyścigu, ale też dowiodło ludziom na całym świecie, że właściwie nie ma już rzeczy niemożliwych.


Z okazji rocznicy tego wydarzenia, obserwowanego na żywo przez pół miliarda telewidzów, zapraszamy na specjalne kosmiczne pokazy filmowe. Zainauguruje je 16 lipca (w rocznicę startu misji) pokaz wyjątkowego dokumentu Apollo 11 Todda Douglasa Millera. Ten niezwykły film składa się z dotychczas nieprezentowanych, bezcennych materiałów archiwalnych, ukazujących skupienie astronautów oraz specjalistów z centrum dowodzenia NASA, rozmach misji, a także jej szokujące kulisy. Drugi pokaz filmu odbędzie się 20 lipca - w rocznicę lądowania na Księżycu.


Widzowie Kina Pod Baranami będą mogli też zmienić perspektywę na bardziej indywidualną za sprawą filmu Pierwszy człowiek Damiena Chazelle’a, prezentowanego 20 lipca w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie. To łączące kameralny melodramat z pełnym rozmachu kinem historycznym dzieło, skupia się na postaci Neila Armstronga (w tej roli Ryan Gosling) oraz jego rodziny - przede wszystkim żony Janet (Claire Foy). Nadaje ludzką twarz postaciom znanych z kart historii i dobitnie pokazuje wysoką cenę, jaką trzeba zapłacić za walkę z niegościnnym kosmosem.

 

 

Harmonogram pokazów:

wtorek, 16 lipca 2019
20.15
APOLLO 11
| APOLLO 11
(Todd Douglas Miller) US 2019, 93’


sobota, 20 lipca 2019
20.15
APOLLO 11 | APOLLO 11
(Todd Douglas Miller) US 2019, 93’

22.00 PIERWSZY CZŁOWIEK | FIRST MAN
(Damien Chazelle) US 2018, 141’
pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie

 

BILETY:
Apollo 11: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Pierwszy człowiek: 8 zł (pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie)


O FILMACH:

APOLLO 11 | APOLLO 11
(Todd Douglas Miller) US 2019, 93'

Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję… Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie.

 

ZWIASTUN:

 

PIERWSZY CZŁOWIEK | FIRST MAN
(Damien Chazelle) US 2018, 141’

Laureat Oscara Damien Chazelle, twórca filmów Whiplash i La La Land, zagląda za kulisy pierwszej udanej misji człowieka na Księżyc. Twórcy skupili się na żmudnych przygotowaniach Neila Armstronga do historycznej misji Apollo 11. Film powstał na motywach książki Jamesa R. Hansena i skupia się na misji widzianej oczyma jej głównego bohatera. Widzowie poznają smak triumfu, ale i cenę, jaką za misję zapłacił Armstrong, jego rodzina, przyjaciele i bliscy oraz naród.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum