kpb

Kobieta idzie na wojnę - pokaz filmu i spotkanie z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym Kraków

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
- pokaz filmu i spotkanie
z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym Kraków

sobota, 29 czerwca 2019, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


29 czerwca wraz z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym Kraków  i cyklem SMAK - SpotkaniaMłodych Amatorów Kina zapraszamy na wyjątkowy pokaz islandzkiego filmu Kobieta idzie na wojnę - opowieści o nierozerwalnej więzi człowieka z naturą w tym wyjątkowo trudnym dla niej momencie. Po seansie odbędzie się spotkanie z młodymi aktywistami - uczniami i uczennicami, którzy - zainspirowanymi odwagą, nieustępliwością i determinacją Grety Thunberg - nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych.

 

O FILMIE:
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
| WOMAN AT WAR
(Benedikt Erlingsson) IS/FR/UK 2018, 101’
(in Icelandic, Spanish, Ukrainian and English with PL and EN subtitles)


Nagrody Edda – Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz, Najlepsza aktorka (Halldóra Geirharðsdóttir), Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż, Najlepsze efekty wizualne, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka


Główną bohaterką nowej produkcji Benedikta Erlingssona, reżysera świetnego "O koniach i ludziach", jest kobieta imieniem Halla (znakomita Halldóra Geirharðsdóttir). Mieszka ona w małym miasteczku, gdzie na co dzień pracuje jako dyrygentka lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i charyzmatyczna Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi poważne zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

 

ZWIASTUN:

 


MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY:
chcemy przeciwstawić się bierności polityków wobec postępowania zmian i ocieplenia klimatu. Nie zgadzamy się na przemilczanie i ignorowanie problemu, który jest kwestią kluczową dla naszej przyszłości. To my – jako młodzi ludzie – w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszyego braku decyzji.


Jesteśmy świadomi, że uratowanie naszej planety wymaga od nas realnej zmiany sposobu życia. Wiemy też, że nasze indywidualne działania nie są i nie będą wystarczające, by zatrzymać dramatyczne procesy niszczące środowisko. Domagamy się zatem również działań politycznych i ekonomicznych, które pozwolą urzeczywistnić inny sposób zaspokania naszych potrzeb. Musimy zacząć inaczej korzystać z zasobów naturalnych i otworzyć się na rozwiązania, które nie są winyszczające dla naszej planety. Chcemy uratować naszą przyszłość ale nie kosztem tych, których przetrwanie uzależnione jest od dotychczasowych rozwiązań.


Przyszłość planety to przyszłość nas wszystkich, nie dajmy się podzielić, nie bójmy się zmiany, żądajmy jej.
 

Zapraszamy wszystkie grupy młodzieżowe, szkoły, osoby – młodsze i starsze – do przyłączania się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.


Ponieważ jesteśmy ruchem uczniów i uczennic oraz chcemy być apolityczni, naszym jedynym źródłem wsparcia finansowego są w tej chwili bezpośrednie wpłaty od osób, które wspierają nasze działania. Bardzo potrzebujemy tego wsparcia, ponieważ nie poprzestaniemy na jednym strajku - będziemy organizować kolejne, miejmy nadzieję, że większe. Oto link do zrzutki, gdzie można wpłacać pieniądze: https://zrzutka.pl/x284ua . Po każdym strajku będziemy publikować rozliczenia z wydanych pieniędzy.

 

Bookmark and Share

archiwum