kpb

Premiera psychologiczna: Petra (przedpremierowo!)

PREMIERA PSYCHOLOGICZNA:
Petra 
(reż. Joe Berlinger)
- pokaz przedpremierowy i dyskusja

środa, 19 czerwca 2019, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 19 czerwca, zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Premier psychologicznych. W programie pokaz filmu Petra, prezentowana na festiwalu w Cannes współczesna grecka tragedia z nominowaną do Europejskiej Nagrody Filmowej Bárbarą Lennie w roli głównej. Zapraszamy!   

 

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, hiszpańskiego mistrza slow cinema, autora takich dzieł, jak Godziny dnia, Piękna młodość czy Samotność. Hit 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, które współtworzyły filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

 

PREMIERY PSYCHOLOGICZNE to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. 

 

BILETY:

21 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

PETRA | PETRA
(Jaime Rosales) ES/FR/DK 2018, 107’

Petra (Bárbara Lennie) nigdy nie poznała swojego ojca, jednak po śmierci matki postanawia go odnaleźć. Trop prowadzi do Jaumego (Joan Botey), artysty słynącego zarówno ze swoich ekscentrycznych dzieł, jak i trudnego charakteru. Pragnąc się do niego zbliżyć, Petra zjawia się w jego domu i zostaje jego uczennicą. Tam zostaje wplątana w rodzinne intrygi. Negatywne emocje doprowadzają ją do granic wytrzymałości. Na szczęście po burzy nastąpi spokój i uwolnienie. Pojawi się światełko nadziei.

 

 

ZWIASTUN:

 

PROWADZENIE:

Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD oraz współtworzyła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

 

PATRONI MEDIALNI:  

        

 

Bookmark and Share

archiwum