kpb

Dojrzałe Kino: Ukryta gra

środa, 13 listopada 2019, godz. 11.00

Sala Czerwona - prelekcja, pokaz filmu i dyskusja
Sala Niebieska - transmisja prelekcji i pokaz filmu

W środę, 13 listopada o godzinie 11.00, zapraszamy dojrzałych widzów na film Ukryta gra - zimnowojenny thriller szpiegowski rozgrywający się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W filmie wystąpiła międzynarodowa obsada, w której znaleźli się m.in. Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.

 

Dojrzałe Kino to nie tylko seans filmowy - to także okazja do spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, dyskusji na temat zobaczonego tytułu oraz podzielenia się swoimi przemyśleniami na wspólnym blogu: www.dojrzalekino.pl. Gospodynią Dojrzałego Kina jest pani Redaktor Maria Malatyńska.

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 15 zł

 

Ze względu na duże zainteresowanie, pokaz filmu odbędzie się na dwóch salach: Czerwonej i Niebieskiej.
Na dyskusję po seansie zapraszamy do Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:

UKRYTA GRA | THE COLDEST GAME
(Łukasz Kośmicki) PL 2019, 100' 


fot_Krzysztof_Wiktor_Watchout_Studio

 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019: Nagroda Specjalna, Nagroda za montaż

 

Szpiedzy, zimna wojna i wyścig mocarstw – Ukryta gra Łukasza Kośmickiego to trzymający w napięciu thriller szpiegowski. Jego akcja rozgrywa się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na początku lat 60. W filmie wystąpiła gwiazdorska obsada – Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow.


Jeden ruch może zmienić historię. Akcja filmu toczy się w latach 60., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

 

Bookmark and Share

archiwum