kpb

Basia i Basia 2 - pokazy w Kinie Pod Baranami

Basia i Basia 2 - pokazy w Kinie Pod Baranami
sobota, 1 czerwca 2019
Kino Pod Baranami

 

 

1 czerwca zapraszamy najmłodszych widzów Kina Pod Baranami na pokazy dwóch części serii przygód znanej każdemu przedszkolakowi pięcioletniej Basi - bohaterki serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, a ostatnio także - filmów.

 

Basia ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego - dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. Basia nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić.

 

Filmy o Basi to świetna rozrywka dla dzieci i ich rodziców. W krótkiej formie poruszają jeden temat (jak np. gotowanie, taniec, telewizja, pieniądze, czy też wizyta w zoo albo przyjście na świat młodszego rodzeństwa) i pokazują przygody głównej bohaterki i jej najbliższych, zachęcając dzieci do poznawania otaczającego świata i wskazując rozwiązania ważnych dla pięciolatków problemów, dając przy okazji cenne wskazówki rodzicom.

 

Serial Basia jest skoncentrowany na różnych aspektach rozwoju dziecka, przede wszystkim emocjonalnym i społecznym. Spokojne, rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia przedszkolakom zrozumienie treści. Dydaktyczne przesłanie opowieści jest umiejętnie ukryte
w fabule, pod jej dowcipną, lekką formą.

 

BILETY: 23 zł (normalne) | 16 zł (ulgowy)

 

PROGRAM:

sobota, 1 czerwca
11.00
BASIA
- zestaw bajek, 50’
(Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz) PL 2017

Znalezione obrazy dla zapytania basia film

Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem mogą być początkiem niezwykłej przygody.. Basia ma tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

 

12.00 BASIA 2 | BASIA 2
reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska 2019, 45’

Znalezione obrazy dla zapytania basia 2

Basia jest dobrze znana wielbicielom serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, obecnej na rynku wydawniczym od ponad 10 lat, a od zeszłego roku także kinomanom. W kwietniu 2018 na ekranach kin pojawiły się animowane przygody Basi, które podbiły serca młodych widzów. Twórcy serialu zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum