kpb

Laureat 18. MFF Nowe Horyzonty: Holiday - pokaz specjalny i spotkanie z Romanem Gutkiem

HOLIDAY (reż. Isabella Eklöf)
- pokaz specjalny
i spotkanie z Romanem Gutkiem,
dyrektorem MFF Nowe Horyzonty

czwartek, 6 czerwca 2019, godz. 20.00
Kino Pod Baranami


Zapraszamy na jedyny w Krakowie pokaz filmu Holiday Isabelli Eklöf - triumfatora 18. Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z dyrektorem Festiwalu, Romanem Gutkiem.

 
Holiday na pierwszy rzut oka wydaje się wakacyjną fantazją: tureckie wybrzeże skąpane w słońcu, luksusowe wnętrza, drogie alkohole, piękne dziewczęta w skąpych kostiumach kąpielowych. Tej letniej, pełnej bogactwa idylli bliżej jest jednak do nocnego koszmaru, pulsującego niepokojem i skrywaną brutalnością. Na własnej skórze przekonuje się o tym młodziutka Sasza, która zamiast dać się ponieść letniej przygodzie, wikła się w napędzaną zazdrością, kryminalną intrygę.
 

Zrealizowany w słynnym tureckim kurorcie Bodrum film, przypomina zdystansowane kino Urlicha Seidla, skutecznie wytrącające widza z wygodnej pozycji biernego, zewnętrznego obserwatora. Isabella Eklöf, współautorka nominowanej do Oscara Granicy, patrzy na swoich bohaterów szorstko i bez taryfy ulgowej, choć równocześnie potrafi także zbudować pełen wewnętrznych sprzeczności portret młodej Saschy - w tej roli hipnotyzująca Victoria Carmen Sonne, znana widzom z Zimowych braci - która musi zdecydować o swojej przyszłości.
 

Holiday Isabelli Eklöf jest zdobywcą Grand Prix na 18. MFF Nowe Horyzonty. Pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z dyrektorem Festiwalu, Romanem Gutkiem.
 

Film zostanie wyświetlony w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)

 
O FILMIE:
 
HOLIDAY | HOLIDAY
reż. Isabella Eklöf, Dania, Holandia, Szwecja 2018, 92’

Znalezione obrazy dla zapytania holiday film 2018
 
Grand Prix 18. MFF Nowe Horyzonty
 
Holiday Isabelli Eklöfz zaczyna się jak obietnica niezapomnianych wakacji - tureckie wybrzeże, drinki z palemką, dom z basenem, a w nim bogate towarzystwo. I tylko twarz młodziutkiej, niebywale atrakcyjnej Saschy zdradza czujność i napięcie kryjące się pod niewinnym uśmiechem. Duńska reżyserka w jednocześnie niepokojący, przenikliwy i magnetycznie przyciągający sposób portretuje świat współczesnej przestępczości, w którego sidła wpada główna bohaterka. Upojenie blichtrem przeplata się tu z brutalnością, a kobiece ciało jest traktowane jako kolejny dodatek do kolekcji luksusowych towarów. Eklöf nie proponuje jednak prostych wyroków i rozwiązań, pokazując cienką granicę przebiegającą między rzeczywistością kata i ofiary.
Opis festiwalowy MFF Nowe Horyzonty


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum