kpb

Edukacja Filmowa w Kinie Pod Baranami w roku szkolnym 2019/2020

EDUKACJA FILMOWA W KINIE POD BARANAMI
Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Kino Pod Baranami
październik 2019 – kwiecień 2020


Do 4 października przyjmujemy zgłoszenia do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Pod Baranami na rok szkolny 2019/2020. Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i licealnych do dołączenia do naszego projektu!

 
Nasz program umożliwia dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem oraz pogłębienie wiedzy na temat sztuki filmowej. Rozwija wrażliwość, przygotowuje do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą, a także rozbudza zainteresowanie sztuką filmową, uzupełniając jednocześnie szkolną edukację.

 
Oferujemy cykle edukacyjne dostosowane do wszystkich poziomów kształcenia. Przedszkolaki rozpoczną swoją filmową przygodę od cyklu Chodzę do kina, który pełen jest filmów aktorskich i animacji przeznaczonych właśnie dla najmłodszych kinomanów. Uczniowie z klas I-III szkoły wybiorą się w Filmowe podróże oraz będą mogli poznać Filmowe sekrety. Ich starsi koledzy z klas IV-VI przyjrzą się pełnemu tajemnic Światu filmu oraz poznają problemy Młodych w obiektywie. Uczniowie z klas VII i VIII szkół podstawowych spojrzą na trudny okres dojrzewana z zupełnie nowej strony w ramach cyklu Dojrzewanie w kinie oraz przekonają się, jaką rolę w życiu człowieka pełni Świat wartości.


Szczególnie bogatą ofertę przygotowaliśmy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, ponieważ obecna formuła egzaminu dojrzałości wymaga od nich umiejętności zrozumienia środków, jakimi operują teksty kultury oraz otwartości na związki intertekstualne. Te umiejętności rozwijają cykle Między tekstami kultury oraz Analiza filmu. Ponadto od zbliżającego się roku szkolnego zapraszamy także na zupełnie nowy cykl dla szkół ponadpodstawowych – Filmową historię Polski – utrwalającego i poszerzającego wiedzę historyczną o naszym kraju.


Każde spotkanie składa się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa, projekcji filmu oraz dyskusji po seansie. Ponadto do wyświetlanych filmów przygotowaliśmy interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Naszymi prelegentami są przede wszystkim filmoznawcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
 
Karnet na cały cykl liczący 7 spotkań, kosztuje 77 zł.
Istnieje również możliwość wykupywania biletów indywidualnych, osobno na każdy z seansów – koszty wynoszą wtedy 14 zł.
Opiekunowie klas uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

 
Zapisy do programu przyjmowane są do 4 października 2019 roku.
Zgłoszenia obywają się online za pośrednictwem formularza na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie/


Szczegółowe informacje na temat programu znajdą Państwo TUTAJ.

Bookmark and Share

archiwum