kpb

Spotkanie Filozoficzne: Podwójne życie (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Podwójne życie (reż. Olivier Assayas)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją

środa, 15 maja 2019, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

W środę, 15 maja zapraszamy na kolejne niezwykłe popołudnie z filmem i filozofią. W ramach majowego Spotkania Filozoficznego na ekranie przedpremierowo pojawi się Podwójne życie Oliviera Assayasa, z Juliette Binoche i Guillaume Canetem w rolach głównych. Pokazowi towarzyszyć będzie dyskusja.

 
Osadzone w samym sercu Francji Podwójne życie to pełen lekkości komediodramat o związkach, wierności i licznych zbiegach okoliczności. To właśnie te ostatnie połączą ze sobą losy trojga głównych bohaterów: zarozumiałego pisarza Leonarda, jego przystojnego wydawcy Alaina oraz Seleny, ambitnej aktorki serialowej.
 
 
Olivier Assayas, laureat Złotej Palmy w Cannes, twórca filmów Personal Shopper, Sils Maria i Après mai, przygląda się perypetiom swoich bohaterów z wyrozumiałością i humorem. Podwójne życie to splot seksu, kłamstw, literatury i doskonałego wina, które smakuje szczególnie dobrze dzięki znakomitej obsadzie. Na ekranie w głównych rolach pojawiają się Vincent Macaigne (Niewinne, U pana Marsa bez zmian), Guillaume Canet (Niebo nad Saharą, Niewierni, Oblężenie Jadotville, Niezatapialni) oraz wspaniała Juliette Binoche (High Life, Angielski pacjent, Czekolada).

 
Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Film Podwójne życie zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, będących okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

 
Premiera filmu: 17 maja 2019
 
 
BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)
 
 
O FILMIE:
 
PODWÓJNE ŻYCIE | DOUBLES VIES
(Olivier Assayas) FR 2018, 108’


Uwodzicielski i przewrotny, najnowszy film Oliviera Assayasa (Sils Maria, Personal Shopper) bawi się pojęciem wierności. W Podwójnym życiu dotyczy ono zarówno kilku zdradzających się osób, perwersyjnej relacji fikcji do rzeczywistości, jak również rewolucji technologicznej, która każe nam porzucać stare przyzwyczajenia. W błyskawicznie zmieniającym się świecie e-booki wygryzają papierowe książki, młode kochanki – starzejące się żony, zaś seriale – kinowe fabuły. Nie zmienia się tylko jedno: zawsze najbardziej podnieca nas nowe.

 
Swoimi bohaterami uczynił Assayas członków paryskiej bohemy, przeżywających właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline (Vincent Macaigne), pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain (w tej roli super gwiazda francuskiego kina – Guillaume Canet), odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena (fantastyczny, autoironiczny występ Juliette Binoche) spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum