kpb

Gloria Bell - pokaz przedpremierowy

GLORIA BELL (reż. Sebastián Lelio)
- pokaz przedpremierowY
wtorek, 14 maja 2019, godz. 20.30
Kino Pod Baranami


We wtorek, 14 maja zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Gloria Bell - słodko-gorzkiej opowieści o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami w reżyserii Sebastiána Lelio z rewelacyjną Julianne Moore w roli tytułowej.


Sebastián Lelio, nagrodzony Oscarem reżyser filmu Fantastyczna kobieta, tym razem łączy siły z laureatką Oscara Julianne Moore (Motyl Still Alice, Godziny, Wszystko w porządku), tworząc brawurowy i szczery portret współczesnej kobiety.

W „Glorii Bell” Sebastián Lelio przenosi do amerykańskich realiów historię z filmu Gloria, który sześć lat temu przyniósł mu międzynarodowe uznanie, a chilijskiej aktorce Paulinie Garcii Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszej Aktorki na festiwalu w Berlinie.
  
         

REŻYSER O FILMIE:

Gloria Bell to bardzo intensywny portret kobiety. Jest obecna w każdym kadrze tego filmu. Każda scena dotyczy jej istnienia w świecie, chwila po chwili. W życiu otaczających ją osób Gloria gra rolę drugoplanową. Chodziło mi o to, żeby z tej drugoplanowej osoby uczynić główną bohaterkę. Tak jak wszyscy, Gloria dostaje od świata w kość, ale podnosi się, bo chce doświadczać piękna życia, często zamkniętego w drobnych rzeczach. - Sebastián Lelio


BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)


O FILMIE:


GLORIA BELL
 | GLORIA BELL
(Sebastián Lelio), USA 2018, 102’

 

Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie trzyma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum