kpb

5. Festiwal Kultura dla Tolerancji

Festiwal Kultura dla Tolerancji to dni kultury gejowskiej i lesbijskiej. Przegląd wszelkiej aktywności twórczej, która powstaje dzięki, dla lub o osobach LGBT, czyli dotyczy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Festiwal stawia sobie także za cel bycie forum dyskusji o miejscu i roli gejów i lesbijek w polskim społeczeństwie.

W ramach 5. edycji festiwalu zapraszamy do Kina Pod Baranami na dwa pokazy filmowe!


piątek, 25 kwietnia, godz. 17.00

OTTO
| OTTO, OR, UP WITH DEAD PEOPLE
reż. Bruce LaBruce, Niemcy 2007, 90'Polska premiera najnowszego filmu kultowego artysty queer. Obraz pokazany dotąd tylko na festiwalach w Sundance i Berlinie! Historia nastoletniego zombie Otto, który próbuje poradzić sobie w nieprzyjaznym świecie żywych. Zaskakujące połączenie estetyki gore, młodzieżowego melodramatu i filmowej burleski. Dla widzów o mocnych nerwach i koneserów kina wszelkich gatunków.
Bilety: 10 zł


sobota, 26 kwietnia, godz. 16.00

PUSINKY
| THE DOLLS
reż. Karin Babinska, Czechy 2007, 90'Bohaterkami filmu są trzy dziewczyny: Iška, Karolína i Vendula, które właśnie skończyły szkołę średnią. Na progu dorosłości postanawiają odbyć wspólnie podróż do Holandii. Niestety, od samego początku wszystko idzie jak najgorzej: do przyjaciółek dołącza nieproszony gość: młodszy brat Iški, Vojta. Pierwszy czeski film lesbijski.

oraz:

QUEEROWY POMIOT | QUEER SPAWN
reż. Anna Boluda, Hiszpania 2005, 29'Film dokumentalny o homorodzicielstwie w Stanach Zjednoczonych. Na przykładzie dwóch par bohaterów - gejów z Nowego Jorku wychowujących syna i lesbijek z Texasu, które zajmują się nastoletnią córką - poznajemy plusy i minusy wychowywania dzieci w homoseksualnych rodzinach.
Bilety: 7 zł


Organizacja: Fundacja Kultura Dla Tolerancji

Szczegółowe informacje na:
www.tolerancja.org.pl


Kliknij TUTAJ by ściągnąć program Festiwalu.


Bookmark and Share

archiwum