kpb

Maksymiuk. Koncert na dwoje - pokaz w Kinie Pod Baranami

Maksymiuk. Koncert na dwoje (reż. Tomasz Drozdowicz)
- pokaz specjalny
czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 25 kwietnia zapraszamy na pokaz nagrodzonego na Warszawskim Festiwalu Filmowym dokumentu Tomasza Drozdowicza Maksymiuk. Koncert na dwoje - intymnego portretu niezwykłego duetu małżeństwa Ewy i Jerzego Maksymiuków.

Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

 

BILETY: 21 zł (normalny) | 16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE | MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE
(Tomasz Drozdowicz) PL 2018, 75’

Znalezione obrazy dla zapytania maksymiuk. koncert na dwoje

Warszawski Festiwal Filmowy - Najlepszy film dokumentalny - nagroda publiczności
Krakowski Festiwal Filmowy - Udział w konkursie na najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczny, Udział w konkursie polskim

Dyrygent Jerzy Maksymiuk i jego żona Ewa tworzą szczególny związek. Charyzmatyczny maestro, odnoszący sukcesy w świecie muzyki, w życiu codziennym wydaje się być całkowicie bezradny i zagubiony bez pomocy żony. To ona wspiera go w codziennych, najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum