kpb

Cinema Italia Oggi 2019 - przegląd nowego kina włoskiego

CINEMA ITALIA OGGI 2019
- przegląd nowego kina włoskiego

8-14 kwietnia 2019
Kino Pod Baranami

 

|| CINEMA ITALIA OGGI 2018
- Italian films festiwal
April 8 - 14, 2019
Kino Pod Baranami

(for details about films with EN subtitles click HERE)

 


 
W dniach 8-14 kwietnia wraz z Włoskim Instytutem Kultury oraz Cinecittà Luce zapraszamy na kolejną odsłonę CINEMA ITALIA OGGI - przeglądu nowego kina włoskiego. Na ekranie pojawi się dziewięć najciekawszych produkcji filmowych z Półwyspu Apenińskiego z ostatniego roku.


 
Na program przeglądu CINEMA ITALIA OGGI składa się dziewięć nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach filmów, które zyskały szczególne uznanie widzów i krytyków. Każdy z nich snuje inną opowieść o Włochach i włoskości, nierzadko zaprzeczając utartym schematom postrzegania słonecznego południa.

 

O młodych, pełnych radosnej beztroski mieszkańcach Italii opowiada film Zdarza się Franceski Mazzoleni. Ten wzruszający zapis nastoletnich emocji i uczuć rozbudzi wspomnienia z przeszłości oraz przypomni czasy, gdy liczyło się wyłącznie tu i teraz. Teraźniejszość (choć w towarzystwie marazmu i beznadziei) dominuje także w życiu głównego bohatera Przepowiedni pancernika, który mimo dwudziestu siedmiu lat na karku, nadal szuka swojego miejsca na ziemi – z czasem z pomocą ironicznego pancernika o olbrzymich rozmiarach. W tej filmowej adaptacji komiksu autorstwa słynnego rysownika Zerocalcare, wystąpiła również popularna we Włoszech polska aktorka, Katarzyna Smutniak (Oni, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie).

 

Zdecydowanie więcej życiowej stanowczości wykazują Antonio i Paulo w filmowym hicie Puoi baciare lo sposo Alessandro Genovesi’ego. Planując ślub w małym mieście na południu Włoch biorą los, a także łączącą ich miłość, we własne ręce. Nie wiedzą jednak, że pozornie tolerancyjny ojciec Antonia ma poważne wątpliwości co do decyzji swojego potomka. Międzypokoleniowy konflikt tli się także wśród członków zgromadzonej na Złotych Godach rodziny z filmu W domu wszystko dobrze, która z powodu gwałtownej burzy musi przedłużyć swój pobyt na odciętej od świata wyspie i stawić czoła własnej przeszłości, wiecznie żywej zazdrości, a nawet niespodziewanym miłościom.


 
W przypadku Arturo, utalentowanego szefa kuchni, który w Do smaku Francesco Falaschi’ego trafia do więzienia za bójkę, to nie pogoda, lecz szereg złych decyzji jest źródłem prawdziwych kłopotów. Sprawy przyjmą jednak zupełnie niespodziewany obrót, gdy otrzymana kara doprowadzi mężczyznę do wyjątkowej przyjaźni z autystycznym chłopcem z zamiłowaniem do gotowania. Z pasją do swojej kariery podchodziła niegdyś także Isabela - wielka gwiazda muzyki lat 80. i bohaterka filmu Będziemy piękni i młodzi. Niestety, ponad dwadzieścia lat później, kiedy kobieta śpiewa wciąż te same piosenki w prowincjonalnym lokalu, o dawnym zapale nie ma już mowy. Zastąpiło go gorzkie rozczarowanie, dobrze znane również udręczonemu przez alkohol i hazard Alessandro, który w Chroń mnie wszędzie Bonifacio Angiusa otrzyma szansę na szczęście za sprawą miłości, która niespodziewanie zapuka do jego serca na szpitalnym korytarzu. Zaskakujący zwrot akcji będzie także udziałem ekipy filmowej z Hotelu Gagarin pragnącej nakręcić film w Armenii. Gdy pierwotne plany filmowców legną w gruzach za sprawą wojny i ucieczki producenta, przed porażką uratuje ich pewien oryginalny i niespodziewany pomysł. Nieoczekiwaną zwrot w swoim życiu przeżyje także bohaterka Nałogu nadziei Edoardo De Angelisa, która będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości w mrocznym świecie handlarzy ludźmi.

 

Wszystkie filmy - z wyłączeniem Puoi baciare lo sposo - prezentowane będą w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.

 

Dla widzów przeglądu Cinema Italia Oggi - zniżka 15% w Pizzeriach Vicenti, w obu lokalizacjach: ul. Szewska 27 (obok Bunkra Sztuki) i ul. Wielopole 18.

 

 

PROGRAM:


poniedziałek, 8 kwietnia
19.15
PRZEPOWIEDNIA PANCERNIKA
| LA PROFEZIA DELL’ARMADILLO
reż. Emanuele Scaringi, Włochy 2018, 99’
(IT with PL & EN subtitles)


 
wtorek, 9 kwietnia
19.15
BĘDZIEMY BARDZO PIĘKNI I MŁODZI
| SAREMO GIOVANI E BELLISSIMI
reż. Letizia Lamartire, Włochy 2018, 92’
(IT with PL & EN subtitles)


 
środa, 10 kwietnia
19.15
W DOMU WSZYSTKO DOBRZE
| A CASA TUTTI BENE
reż. Gabriele Muccino, Włochy 2018, 105’
(IT with PL & EN subtitles)


 


czwartek, 11 kwietnia
19.15
PUOI BACIARE LO SPOSO
| PUOI BACIARE LO SPOSO
reż. Alessandro Genovesi, Włochy 2017, 90’
(IT with PL subtitles)

Znalezione obrazy dla zapytania PUOI BACIARE LO SPOSO

21.00 PUOI BACIARE LO SPOSO | PUOI BACIARE LO SPOSO
reż. Alessandro Genovesi, Włochy 2017, 90’
(IT with PL subtitles)


 
piątek, 12 kwietnia
19.15
CHROŃ MNIE WSZĘDZIE
| OVUNQUE PROTEGGIMI
reż. Bonifacio Angius, Włochy 2018, 94’
(IT with PL & EN subtitles)


 
21.15 NAŁÓG NADZIEI | IL VIZIO DELLA SPERANZA
reż. Edoardo De Angelis, Włochy 2018, 95’
(IT with PL & EN subtitles)


 
sobota, 13 kwietnia
19.15
DO SMAKU
| QUANTO BASTA
reż. Francesco Falaschi, Włochy 2018, 92’
(IT with PL & EN subtitles)


 
21.15 ZDARZA SIĘ | SUCCEDE
reż. Francesca Mazzoleni, Włochy 2018, 94’
(IT with PL & EN subtitles)


 
niedziela, 14 kwietnia
19.15
HOTEL GAGARIN
| HOTEL GAGARIN
reż. Simone Spada, Włochy 2017, 94’
(IT with PL & EN subtitles)

 


 
 
BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)
Karnet (9 filmów): 108 zł
Aby zakupić Karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl

Bookmark and Share

archiwum