kpb

Łowca androidów & Blade Runner 2049 - pokazy specjalne

Łowca androidów (reż. Ridley Scott)
& Blade Runner 2049 (reż. Denis Villeneuve)
- pokazy specjalne

26-27 listopada 2019
Kino Pod Baranami

 


Listopad 2019. Zapraszamy na specjalne pokazy dwóch kultowych filmów science-fiction. Na ekranie arcydzieło Ridleya Scotta Łowca androidów oraz nawiązujący do niego Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a.


Nigdy wcześniej hasło “The Future Is Now” nie było równie aktualne. Jak zapewne wszyscy fani Łowcy androidów doskonale wiedzą, akcja wizjonerskiego filmu Ridleya Scotta rozgrywała się właśnie w trwającym aktualnie listopadzie 2019 roku. Z tej okazji, Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich widzów do wspólnej konfrontacji ekranowych cyberpunkowych wizji z otaczającą nas rzeczywistością oraz ponownego zanurzenia się w mrocznej wersji przyszłości inspirowanej twórczością Philipa Dicka.


W pierwszej kolejności na ekranie krakowskiego kina pojawi Łowca androidów - dzieło Ridleya Scotta z 1982 roku, w odświeżonej cyfrowo wersji reżyserskiej. Tytułowy łowca o twarzy Harrisona Forda podejmie się w nim wyśledzenia grupy androidów dowodzonych przez charyzmatycznego Batty’ego, w którego wcielił się zmarły niedawno Rutger Hauer. Choć w chwili swojej premiery Łowcy androidów spotkał się z umiarkowanym zainteresowaniem widowni i krytyki, na przestrzeni lat stał się dziełem kultowym, do którego chętnie wraca się m.in. za sprawą jego filozoficznych ambicji, mrocznej atmosfery oraz pamiętnej muzyki Vangelisa.
 

Dzień później, oko w oko z widownią Kina Pod Baranami stanie Blade Runner 2049 Kanadyjczyka Denisa Villeneuve’a, którego akcja toczy się trzy dekady później. K (Ryan Gosling), oficer policji Los Angeles, odkrywa w nim mroczny sekret mogący zachwiać społecznym porządkiem. W toku swojego śledztwa postanawia odnaleźć słynnego Ricka Deckarda (Harrison Ford), od lat pozostającego w ukryciu, który jako jedyny może znać odpowiedzi na dręczące K pytania.


BILETY: 23 zł


HARMONOGRAM POKAZÓW:

wtorek, 26 listopada
21.15
ŁOWCA ANDROIDÓW
| BLADE RUNNER
(Ridley Scott) US/HK/GB 1982, 117'
(cyfrowo odrestaurowana wersja reżyserska - Final Cut 2007)

środa, 27 listopada
21.15
BLADE RUNNER 2049
| BLADE RUNNER 2049
(Denis Villeneuve) GB/US/CA 2017, 163'


O FILMACH:

BLADE RUNNER 2049 | BLADE RUNNER 2049
(Denis Villeneuve) GB/US/CA 2017, 163'

Oscary 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsze efekty specjalne
Nagrody BAFTA 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), najlepsze efekty specjalne
Nagrody Critics' Choice 2018: najlepsze zdjęcia (Roger Deakins)

Kiedy w 1982 r. Łowca androidów Ridleya Scotta trafił do kin, świat oszalał na punkcie śmiałej wizji przyszłości, a film szybko stał się jednym z najważniejszych obrazów science fiction w historii kinematografii. Akcja filmu Blade Runner 2049 toczy się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w 1982 roku. Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

Za reżyserię filmu odpowiada Denis Villeneuve (Sicario, Labirynt, Nowy początek). W rolach głównych zobaczymy Ryana Goslinga i Harrisona Forda, który ponownie wciela się w postać Ricka Deckarda. Towarzyszy im m.in. Jared Leto. Scenariusz autorstwa Hamptona Fenchera i Michaela Greena powstał w oparciu o oryginalny koncept Ridleya Scotta i Fenchera. Za zdjęcia odpowiada trzynastokrotnie nominowany do Oscara Roger Deakins.


ŁOWCA ANDROIDÓW | BLADE RUNNER
(Ridley Scott) US/HK/GB 1982, 117'
(cyfrowo odrestaurowana wersja reżyserska - Final Cut 2007)

BAFTA 1983: najlepsze zdjęcia, najlepsze kostiumy, najlepsza scenografia

Łowca androidów przenosi widzów do futurystycznego Los Angeles 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 - humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca.

Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford), emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie. Poszukiwania zbiegów Deckard rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. To właśnie tam poznaje piękną Rachael (Sean Young), która skrywa w sobie niejedną tajemnicę...

Bookmark and Share

archiwum