kpb

Baranki Dzieciom (wiosna 2019): Komiksowe Baranki

KOMIKSOWE BARANKI
- 8. Krakowski Festiwal Komiksów - wydarzenie towarzyszące

niedziela, 31 marca 2019, godz. 11.00

 

 

 

Chcielibyście znaleźć się w komiksie razem z Koziołkiem Matołkiem? 31 marca w Barankach Dzieciom będzie to możliwe! W ramach 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu stworzymy komiksy, których bohaterami będziemy my oraz sympatyczny podróżnik wciąż zmierzający do Pacanowa. Ispiracje z komiksowego świata przeniesiemy też w przestrzeń, sami porozumiewając się z pomocą białych chmurek.... Zapraszamy!

 

PROGRAM:

DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA - zestaw bajek
+ warsztaty plastyczne
Tytułowy bohater - Koziołek Matołek - poszukuje legendarnego Pacanowa, gdzie podobno “kozy kują”. Podczas wędrówki trafia w różne zakątki kuli ziemskiej, przeżywając wiele dramatycznych i śmiesznych przygód. Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza (rysunki) - bohater jednej z pierwszych w Polsce powieści obrazkowych dla dzieci.
 
GWIAZDOR FILMOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1971, 9'
Koziołek Matołek trafia na plan filmowy, gdzie skutecznie dezorganizuje pracę całej ekipy i przekonuje się, jak trudno być gwiazdą filmową.
 
KUCHARZ OKRĘTOWY
reż. Ryszard Słapczyński, Polska 1969, 8'
Tym razem Koziołek Matołek przez przypadek dostaje się na pokład statku. Zupełnie niespodziewanie zostaje kucharzem okrętowym.
 
PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1970, 9'
Matołek spotyka fakira, który pokazuje mu sztuczki magiczne. Następnie sztukmistrz zamyka nieboraka w bibliotece, aby ten posiadł stosowną wiedzę. Koziołek schodzi po linie i ucieka.
 
PRZYJACIEL ZWIERZĄT
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1971, 9'
Sympatyczny koziołek o imieniu Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem udziela pomocy jelonkowi, który wpadł w sidła.

 

 

Zajęcia plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

 

 

BILETY: 11 zł

 

BARANKI DZIECIOM: WIOSNA 2019

 

Zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na pełną wiosennych kolorów odsłonę Baranków Dzieciom - cyklu poranków filmowych dla dzieci. Mali kinomani wspólnie przywitają wiosnę, udadzą się na wycieczkę do słonecznej Hiszpanii, stworzą własny komiks i zadbają o swoją kondycję fizyczną - a wszystko w towarzystwie ulubionych bohaterów klasycznych polskich bajek.

 

PROGRAM CYKLU BARANKI DZIECIOM - WIOSNA 2019:

 

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
 
Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem 
Miejsca Przyjaznego Maluchom! 

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie! Partnerzy cyklu:


                                       

 

          

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

      

Bookmark and Share

archiwum