kpb

Wilkołak - premiera z udziałem reżysera

WILKOŁAK (reż. Adrian Panek)
- premiera z udziałem reżysera

poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

Foto Łukasz Bąk (c) 2017  Balapolis

 

W poniedziałek, 25 marca zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego dwiema statuetkami na Festiwalu w Gdyni filmu Wilkołak - niezwykłej opowieści o traumach wojny. Gościem pokazu będzie reżyser, Adrian Panek.

 

Okrzyknięty pierwszym od dekad pełnokrwistym polskim horrorem Wilkołak to opowieść o ośmiorgu dzieciach wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, które umieszczone w prowizorycznym sierocińcu, powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa. Koszmar jednak powraca w postaci obozowych wilczurów krążących w pobliskich lasach.

 


Wilkołak uznawany przez krytyków za triumf polskiego kina grozy (Grzegorz Kłos, Wirtualna Polska), czy znakomity, hiper-filmowy, postholokaustowy horror (Michał Oleszczyk) został nagrodzony dwiema statuetkami na Festiwalu w Gdyni (za reżyserię i muzykę) i obsypany nagrodami na prestiżowym festiwalu Black Nights w Tallinie.

 


Gościem pokazu przedpremierowego będzie reżyser, Adrian Panek. Spotkanie po filmie poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

 

O REŻYSERZE:

Adrian Panek: reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1975 roku w Warszawie. Jest absolwentem reżyserii WRiTv UŚ w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Realizował filmy krótkometrażowe oraz wiele wideoklipów i reklam telewizyjnych. Za pełnometrażowy Daas otrzymał wiele nagród, m.​in. Nagrodę im. Andrzeja Munka za najlepszy debiut reżyserski 2011 roku oraz Nagrodę Perspektywa im. Janusza „Kuby” Morgensterna.

 

O FILMIE:

WILKOŁAK | WILKOŁAK
rez. Adrian Panek, Polska 2018, 88'

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

Foto Bart Babiński (c) 2017  Balapolis

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złote Lwy - Najlepszy reżyser Adrian Panek, Najlepsza muzyka Antoni Łazarkiewicz

 

Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

 

ZWIASTUN:

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum