kpb

Baranki w pieluchach - Once

Zapraszamy na kolejny pokaz naszego nowego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który mamy będą mogły przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, iż nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

Tym razem zapraszamy na cieszącą się wielką sympatią widowni irlandzki film ONCE!

Uwaga! 10 kwietnia pokaz o godz. 11.00!

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 10 kwietnia, godz. 11.00

ONCE | ONCE
reż. John Carney, Irlandia 2007, 85'Festiwal Filmowy Sundance 2007
nagroda publiczności

Oscary 2008
najlepsza piosenka -
Falling Slowly, Glen Hansard i Markéta Irglová

MFF w Dublinie 2007
nagroda publiczności

MFF we Flandrii 2007
nagroda jury studenckiego

Urokliwy, skromny film, przepełniony irlandzkim klimatem, muzyką i wietrzną pogodą.

Opowiada historię dwójki outsiderów, próbujących znaleźć swoje miejsce w życiu. Dwoje nieco samotnych i opuszczonych ludzi, zagubionych na ulicach gwarnego Dublina. On jest ulicznym grajkiem, marzącym o nagraniu pyty z własnymi piosenkami. Dorabia naprawiając zepsute odkurzacze w sklepie ojca. Właśnie porzuciła go dziewczyna i nie może sobie z tym poradzić. Ona jest emigrantką z Czech, próbującą w Dublinie odmienić swoje życie. Ma kłopoty finansowe i zarabia na życie sprzątając domy i sprzedając na ulicy róże. Jednocześnie tęskni za grą na pianinie, na które nie może sobie pozwolić.

Ich przypadkowe spotkanie na dublińskiej Grafton Street odmieni życie obojga. Odkryją, że dzielą pasję do muzyki i talent. W ciagu jednego, pełnego wydarzeń tygodnia, zainspirują się nawzajem do spełniania swoich marzeń.

Reżyser John Carney, wcześniej członek zespołu The Frames, z wyczuciem połączył nostalgiczną i delikatną muzykę z historią o spotkaniu i rodzącym się uczuciu. Za pośrednictwem piosenek opowiada prostą i piękną historię miłosną. Jak mówi: Chciałem aby mój film stał się swoistym wizualnym albumem.

Once można traktować jako musical, jednak nie do końca mieści się w tym schemacie. Główne postaci grane są przez rzeczywistych muzyków: Glena Hansarda z irlandzkiej grupy The Frames - jeden z ulubionych zespołów Bono z U2 oraz Markétę Irglovę, czeską piosenkarkę folkową. Muzycy poznali się podczas występów The Frames w Pradze. Pomimo iż, a może właśnie dlatego, że główne role nie są odgrywane przez profesjonalnych aktorów film zyskuje na naturalności i wiarygodności.

Skromny, prościutko zrealizowany, kierowany do szerokiej publiczności (nagroda widzów w Sundance), a jednocześnie zadziwiająco mądry, przenikliwy, w wielu psychologicznych punktach trafiający w sedno. Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza

Once to najlepsze lekarstwo na wiosenną chandrę. Siła tego filmu tkwi w jego prostocie. Jest absolutnie bezpretensjonalny. Elżbieta Ciapara, Dziennik


TRAILER (wersja oryginalna):

  
Bookmark and Share

archiwum