kpb

Baranki w pieluchach - Butelki zwrotne

Zapraszamy na kolejny pokaz naszego nowego cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokażemy atrakcyjny, ambitny film, na który mamy będą mogły przyjść wraz ze swoimi pociechami. Będziemy prezentować filmy, które premierowo goszczą na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy będą wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, iż nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

W ramach pierwszego pokazu cyklu w kwietniu zapraszamy na komedię BUTELKI ZWROTNE wyreżyserowaną przez czeskiego mistrza, Jana Svěráka!

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 3 kwietnia, godz. 10.00

BUTELKI ZWROTNE | VRATNÉ LAHVE
reż. Jan Svěrák, Czechy 2007, 101'MFF w Karlowych Warach 2007
nagroda publiczności
specjalne wyróżnienie - Zdenek Sverák (za scenariusz)

Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus 2007
nagroda publiczności


Butelki zwrotne to pełna zabawnych i wzruszających scen opowieść o niezwykłej miłości w zwykłym życiu. Film o ludziach, którzy nigdy nie rezygnują z poszukiwań jasnej strony życia, którzy nie boją się kochać i uciekać w marzenia. Najbardziej kasowa komedia w historii czeskiego kina. Dzieło rodzinnego duetu, który nadał czeskim filmom nowe oblicze.

Butelki zwrotne wyreżyserował Jan Svěrák, laureat Oscara za film Kola i nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za Szkołę podstawową. Scenarzystą i odtwórcą głównej roli jest ojciec reysera, Zdenek Svěrák - także autor scenariusza i odtwóca głównej roli w Koli.

Josef, nauczyciel literatury w liceum, zauważa pewnego dnia, że nie rozumie swoich uczniów, a praca nie sprawia mu już radości. Decyzja o porzuceniu akademickiej kariery martwi jego żonę, która obawia się, że teraz będzie musiała częściej znosić humory małżonka. Na szczęście Josef nie zamierza zostać nudnym emerytem. Szuka innego zawodu (np. postanawia zostać jedynym w Pradze kurierem rowerowym w wielu emerytalnym), jednak próby te kończą się niepowodzeniem. Josef odnajdzie się dopiero, gdy przyjmie posadę w… punkcie skupu butelek w supermarkecie.
 
Małe okienko punktu skupu butelek stanie się dla Josefa oknem na świat przeżyć, radości, problemów niezwykłych ludzi, którzy otwierać będą przed Josefem swoje serca. To supermarket, a nie szkoła będzie prawdziwą lekcją życia dla bohatera i jego klientów.

Butelki zwrotne to ostatni z filmów składających się na trylogię reżysera Jana Svěráka i scenarzysty/aktora Zdenka Svěráka. Cykl rozpoczyna film Szkoła podstawowa (1992) ukazujący dzieciństwo bohatera, jego dorastanie obserwować możemy w wybitnym filmie Kola, a Butelki zwrotne są zwierciadłem wieku dojrzałego.

W filmie poza Zdenkiem Svěrákiem występują: Daniela Kolářová (Akumulator 1, Szkoła podstawowa), Tatiana Vilhelmová (Czeskie Lwy za rolę w filmie Szczęście), Jiří Macháček (Powrót Idioty, Na złamanie karkuPiękność w opałach, nagroda Czeskich Lwów za rolę w Samotnych), Jan Budař (Sex w Brnie, Reguły kłamstwa).

Mistrzowskie dzieło, które mówi na wesoło o często bardzo poważnych sprawach. Washington Post

Oto recepta na sukces; pokazanie z uśmiechem lokalnych dylematów w taki sposób, by widz na całym świecie mógł je zrozumieć. Variety

Ogromna dawka znakomitej rozrywki, która podbiła serca nie tylko czeskich widzów. Screen Daily


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum