kpb

Dojrzałe Kino: Vice

środa,  23 stycznia 2019, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 23 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Vice - politycznego komediodramatu Adama McKay ze znakomitymi rolami Christiana Bale'a, Amy Adams i Steve'a Carella. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Reżyser i twórca scenariusza do filmu Adam McKay (Big Short) prezentuje historię sekretarza obrony i faktycznego współprezydenta USA Dicka Cheneya, który w latach 2001–2009 miał potężny wpływ na amerykańską politykę i w ocenie wielu komentatorów zmienił ją na dekady, niekoniecznie zresztą w pozytywnym sensie. Vice to opowieść o uniwersalnych mechanizmach władzy, a także o nieodległej politycznej historii USA. W roli głównej wystąpił nagrodzony Złotym Globem Christian Bale, któremu towarzyszą Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell i Tyler Perry.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

VICE | VICE
reż. Adam McKay, USA 2018, 132'

Oscary 2019: 8 nominacji - najlepszy film, najlepszy reżyser (Adam McKay), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Christian Bale), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepsza aktorka drugoplanowa (Amy Adams), najlepszy scenariusz oryginalny (Adam McKay), najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż
Złote Globy 2019:  najlepszy aktor pierwszoplanowy w musicalu lub komedii (Christian Bale) i 5 innych nominacji
Nagrody BAFTA 2019: 6 nominacji - 
najlepszy aktor pierwszoplanowy (Christian Bale), najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell), najlepsza aktorka drugoplanowa (Amy Adams), najlepszy scenariusz oryginalny (Adam McKay), najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepszy montaż
Critics Choice 2019: najlepszy aktor (Christian Bale), najlepszy aktor w komedii (Christian Bale), najlepsza charakteryzacja
Nagrody Screen Actors Guild 2019: 2 nominacje - najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Christian Bale), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Amy Adams)

Adam McKay, nagrodzony Oscarem twórca filmu Big Short, prezentuje zrealizowaną z epickim rozmachem historię Dicka Cheneya - człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności można zaobserwować do dzisiaj.

Vice to wielka aktorska metamorfoza nagrodzonego Złotym Globem odtwórcy głównej roli Christiana Bale'a. Nominacje do nagrody otrzymali również Sam Rockwell , który wcielił się w byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha, oraz znakomita Amy Adams, która wystąpiła w filmie jako Lynne Cheney. Na ekranie towarzyszą im Steve Carell jako Donald Rumsfeld oraz Tyler Perry w roli Colina Powella.

 

ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum