kpb

Nadzieja - premiera z udziałem Twórców

Zapraszamy na specjalny, premierowy pokaz NADZIEI z udziałem Twórców.

Uroczysta premiera odbędzie się w środę, 26 marca, o godz. 20.30!


NADZIEJA | NADZIEJA
reż. Stanisław Mucha, Polska/Niemcy 2007, 97’Debiut fabularny cenionego dokumentalisty Stanisława Muchy, autora wielokrotnie nagradzanego filmu Absolut Warhola. Nadzieja jest to wspaniale sfilmowana opowieść o uniwersalnej wymowie.

Film jest zapowiedzią nowego tryptyku autorstwa Krzysztofa Piesiewicza, znakomitego polskiego scenarzysty i wieloletniego współpracownika Krzysztofa Kieślowskiego. Obaj napisali wspólnie scenariusze do trylogii Trzy Kolory oraz do tryptyku NieboPiekło - Czyściec. Po Nadziei mają powstać także Wiara oraz Miłość.

Właściciel galerii malarstwa Benedykt Weber (Wojciech Pszoniak) zleca kradzież cennego obrazu z ołtarza jednego z warszawskich kościołów. Świadkiem przestępstwa jest Franciszek Rataj (Rafał Fudalej). Chłopak utrwala przebieg włamania na taśmie wideo i podejmuje niebezpieczną grę, szantażując Webera i domagając się zwrotu dzieła sztuki. Pakuje się przy okazji w tarapaty, zadzierając z policją i międzynarodowym gangiem paserów.

Muzykę do filmu skomponował Max Richter, znany ze współpracy z Brianem Eno i Philipem Glassem. Zdjęcia wykonał znakomity operator Krzysztof Ptak (Edi, Pornografia, Jasminum).

W głównych rolach występują Kamilla Baar, Rafał Fudalej i Wojciech Pszoniak. Ponadto w filmie pojawią się m.in. Zbigniew Zapasiewicz, Zbigniew Zamachowski, Jan Frycz oraz Jerzy Trela.


TRAILER:

Bookmark and Share

archiwum