kpb

Złote Globy 2019: Green Book - pokaz przedpremierowy

ZŁOTE GLOBY 2019:
Green Book (reż. Peter Farrelly)
- pokaz przedpremierowy
czwartek, 17 stycznia 2019, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 17 stycznia, zaprezentujemy przedpremierowo uhonorowany trzema Złotymi Globami film Green Book - znakomity komediodramat z Mahershalą Alim i Viggo Mortensenem w rolach głównych. Zapraszamy!

 

Reżyser Peter Farrelly (Sposób na blondynkę, Ja, Irena i ja) przeniósł na ekran opartą na prawdziwych wydarzeniach historię niezwykłej przyjaźni cenionego afroamerykańskiego pianisty i białego Amerykanina włoskiego pochodzenia, który zarabiał na życie jako bramkarz w nocnym klubie. Nagrodzony Oscarem za rolę w filmie Moonlight Mahershala Ali wcielił się w postać mieszkającego nad słynną Carnegie Hall uznanego muzyka jazzowego Dona Shirleya, który w czasach powszechnej segregacji rasowej ruszył w trasę koncertową na południu Stanów Zjednoczonych. W roli szofera i ochroniarza towarzyszył mu amerykański Włoch znany jako Tony Lip, którego na ekranie sportretował Viggo Mortensen (Captain Fantastic). Historia przyjaźni dwóch mężczyzn z różnych światów - zgodnie z ich wolą - ujrzała światło dzienne dopiero po ich śmierci. Film Green Book nagrodzono trzema Złotymi Globami, w tym nagrodami dla najlepszego filmu w kategorii komedia lub musical oraz najlepszego scenariusza. Statuetkę otrzymał również za swoją kreację Mahershala Ali.

 

Polska premiera: 8 lutego 2019

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

GREEN BOOK | GREEN BOOK
reż. Peter Farrelly, USA 2018, 133’

Złote Globy 2019: najlepszy film - musical lub komedia, najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali), najlepszy scenariusz (Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly)
Critics' Choice 2019: najlepszy aktor drugoplanowy (Mahershala Ali)
Nagrody Screen Actors Guild 2019: nominacje do nagród za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Viggo Mortensen) i najlepszą drugoplanową rolę męską (Mahershala Ali)
FF w Austin 2018: Nagroda Publiczności
FF w Bostonie 2018: Nagroda Główna, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
MFF w Denver 2018: Nagroda People's Choice
Nagrody National Board of Review 2018: najlepszy film, najlepszy aktor (Viggo Mortensen)
FF w Filadelfii 2018: Nagroda Publiczności
MFF w Toronto 2018: Nagroda Grosch People's Choice

1962 rok. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Viggo Mortensen (Captain Fantastic) i Mahershala Ali (Moonlight) w cudownej, pełnej humoru i ciepła historii niewiarygodnej przyjaźni, która wydarzyła się naprawdę.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum