kpb

Powrót Bena - pokaz przedpremierowy

POWRÓT BENA (reż. Peter Hedges)
- pokaz przedpremierowy

wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 18.30
Kino Pod Baranami

 

 

We wtorek, 8 stycznia, w Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Powrót Bena. Występującej w głównej roli Julii Roberts towarzyszy Lucas Hedges nominowany do Oscara za rolę w filmie Manchester by the Sea. Zapraszamy!

 

Peter Hedges, autor scenariuszy do filmów Był sobie chłopiec i Co gryzie Gilberta Grape'a, przedstawia opowieść o wyjątkowej relacji między matką i synem. Główną bohaterką Powrotu Bena jest kobieta, której syn przebywa w zamkniętym ośrodku odwykowym. Kiedy tuż przed Bożym Narodzeniem chłopak nieoczekiwanie pojawia się w domu, jego matka robi co może, żeby uratować jego i całą rodzinę od katastrofy. W filmie wystąpili Julia Roberts i Lucas Hedges, który zwrócił uwagę widzów swoimi znakomitymi rolami w takich filmach, jak Manchester by the Sea, Lady Bird czy Trzy billboardy za Ebbing, Missouri.

 

Kameralne historie mogą irytować nadmiarem patosu i emocjonalnym szantażem. Hedges ucieka od łatwych i banalnych rozwiązań, dzięki czemu Powrót Bena nie jest nachalnym rodzinnym dramatem. To kino drobnych gestów, wielkich deklaracji i prywatnego śledztwa próbującego rozwikłać zagadkę, co jest prawdą i kłamstwem.
- Małgorzata Czop, Movieway

 

Polska premiera filmu: 11 stycznia 2019

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

POWRÓT BENA | BEN IS BACK
reż. Peter Hedges, USA 2018, 103'

Gdy Holly (Julia Roberts) wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena (Lucas Hedges), który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka,  mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty” i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum