kpb

Dojrzałe Kino: Oni

środa, 2 stycznia 2019, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 2 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Oni - najnowszej produkcji Paolo Sorrentino, twórcy Wielkiego piękna i Młodości. Na ekranie Toni Servillo i Kasia Smutniak. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Paolo Sorrentino, reżyser obsypanego nagrodami Wielkiego piękna (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Młodości oraz serialu Młody papież znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. W roli głównej wystąpił Toni Servillo, któremu towarzyszą m.in. Elena Sofia Ricci i  Kasia Smutniak (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie).

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

ONI | LORO
reż. Paolo Sorrentino, Włochy/Francja 2018, 157’

Nagrody Włoskiego Narodowego Syndykatu Dziennikarzy Filmowych 2018: Srebrna Wstążka dla najlepszej aktorki (Elena Sofia Ricci), najlepszej aktorki drugoplanowej (Kasia Smutniak), najlepszego aktora drugoplanowego (Riccardo Scamarcio) i za najlepszy scenariusz (Paolo Sorrentino, Umberto Contarello)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 

ZWIASTUN:

 


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum