kpb

Dlaczego jesteśmy kreatywni? - pokaz specjalny

DLACZEGO JESTEŚMY KREATYWNI? (reż. Hermann Vaske)
niedziela, 25 listopada 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 25 listopada, będziemy wspólnie szukać źródeł ludzkiej twórczości artystycznej i intelektualnej podczas specjalnego pokazu dokumentalnego filmu Dlaczego jesteśmy kreatywni? w reżyserii Hermanna Vaske. Zapraszamy!

 

Niemiecki reżyser Hermann Vaske prezentuje rezultat 30 lat rozmów z najbardziej intrygującymi artystami i myślicielami, zajmującymi się sztuką wizualną, filmem, aktorstwem, literaturą, filozofią, polityką, biznesem i nauką. Na pytanie Dlaczego jesteśmy kreatywni? odpowiedzieli m.in. David Bowie, Björk, Wim Wenders, Yoko Ono, Angelina Jolie, David Lynch, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalajlama, John Cleese, Jimmy Page, Vivienne Westwood czy Umberto Eco.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

DLACZEGO JESTEŚMY KREATYWNI?
| WHY ARE WE CREATIVE: THE CENTIPEDE'S DILEMMA
reż. Hermann Vaske, Niemcy 2016, 82’

30 lat.  50 rozmów. Jedno pytanie.
Podczas tej niezwykłej filmowej podróży widzowie spotkają się z największymi postaciami współczesnej kultury i popkultury. To oni mają dziś największy wpływ na to, co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy. Wszyscy odpowiedzą na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Ich odpowiedzi są inspirujące, niektóre być może szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie. Połączone tworzą fascynujący portret kilku pokoleń najbardziej wpływowych ludzi świata, zawarty w jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum