kpb

Chef Flynn - pokazy w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

CHEF FLYNN - NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIATA (reż. Cameron Yates)
- pokazy filmowe w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

17-18 listopada 2018, godz. 15.30

 


fot. Will McGarry

 

W weekend 17-18 listopada zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na pokazy dokumentu Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata, opowiadającego o wzbudzającym sensację nastoletnim szefie kuchni.

 

Jako dziesięciolatek otworzył we własnym domu klub kolacyjny, któremu menu mógł pozazdrościć niejeden lokal z ambicjami. Jako trzynastolatek odbywał praktyki w znanych restauracjach, m.in. Eleven Madison Park
i Alinea. Piętnastoletni genialny kucharz znalazł się na okładce The New York Timesa. Jako dziewiętnastolatek otworzył własną restaurację Gem  w Nowym Jorku.
Jego specjalność, Beet Wellington (zawinięty w dodatki i ciasto francuskie burak; wariacja na temat słynnego Wellingtona z wołowiną), znana jest smakoszom na całym świecie.

Tak - w wielkim skrócie - przedstawia się kariera Flynna McGarry’ego, bohatera dokumentu Camerona Yatesa Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata. Byłaby to zapewne klasyczna opowieść o spełnionym - nie bez wysiłku! - amerykańskim śnie, gdyby nie intrygująca postać matki Chefa Flynna, Meg, która udostępniła twórcom przebogate domowe archiwa (sama jest reżyserką i filmowała syna od jego narodzin), i która towarzyszy Flynnowi na ekranie, niczym jego cień.
To dzięki niej wciągający film Yatesa zyskuje posmak trzymającego w napięciu psychologicznego thrillera, każącego nam zastanawiać się, kto tu naprawdę reżyseruje.
Chef Flynn serwuje więc bardzo urozmaicone menu, które zaspokoi apetyty pasjonatów gotowania, poszukujących swojego miejsca młodych ludzi, a także ich nauczycieli i rodziców.

 

HARMNOGRAM PROJEKCJI:

sobota, 17 listopada
15.30
CHEF FLYNN - NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIATA
| CHEF FLYNN
reż. Cameron Yates, USA 2018, 82'

 

niedziela, 18 listopada
15.30
CHEF FLYNN - NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIATA | CHEF FLYNN
reż. Cameron Yates, USA 2018, 82'

 

Pokazy odbędą się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

CHEF FLYNN - NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIATA | CHEF FLYNN
reż. Cameron Yates, USA 2018, 82'


fot. Angela Pham

Bohaterem fascynującego dokumentu Camerona Yatesa jest tytułowy Chef Flynn, czyli Flynn McGarry- cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji. Wspierała go w tym bohaterka drugiego planu, czyli matka, której postać kieruje opowieść o spełnionym amerykańskim śnie w stronę psychologicznego thrillera. Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach. Całość zaś doskonale przyprawiają wątki dotyczące edukacji (Jak rozwijałyby się dzieci, gdyby pozwolić im robić to, co naprawdę je interesuje?), niesłychanie konkurencyjnego biznesu restauracyjnego (błyskawiczny sukces młodego kucharza jest nie w smak wielu szefom), czy mediów, które z równą łatwością namaszczają, co strącają swoje gwiazdy.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum