kpb

Dojrzałe Kino: Gentleman z rewolwerem

środa,  21 listopada 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 21 listopada, w ramach kolejnego spotkania Dojrzałego Kina zaprezentujemy film Gentleman z rewolwerem z Robertem Redfordem i Sissy Spacek w rolach głównych. Bilety dla seniorów w cenie 14 zł. Zapraszamy! 

 

W swojej najnowszej produkcji reżyser David Lowery, twórca filmu A Ghost Story, przedstawia opowieść o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem. Już jako dojrzały mężczyzna poznaje pewną piękną kobietę i zaczyna poważnie myśleć o rzuceniu złodziejskiego fachu do czasu, gdy pojawia się przed nim kolejna pokusa.

W rolach głównych wystąpili Robert Redford Sissy Spacek, którym towarzyszą Casey Affleck, Tom Waits, Danny Glover i Elisabeth Moss.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

GENTLEMAN Z REWOLWEREM | THE OLD MAN & THE GUN
reż. David Lowery, USA 2018, 93'

Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum