kpb

Klub Wysokich Obcasów: Sofia (przedpremierowo!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
Sofia (reż. Meryem Benm'Barek-Aloïsi)

- pokaz przedpremierowy

poniedziałek, 19 listopada 2018, godz. 19.15
Kino Pod Baranami

 


(c) Wiame Haddad

 

W poniedziałek, 19 listopada, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Best Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Sofia - poruszającej opowieści o marokańskim społeczeństwie przez pryzmat losów jednej młodej dziewczyny. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 17 listopada 2018 roku - zniżka na bilet.

 

Sofia to historia młodej kobiety, która zachodzi w ciążę w kraju, w którym seks pozamałżeński jest surowo zakazany. W swoim pełnometrażowym debiucie reżyserka i autorka nagrodzonego w Cannes scenariusza Meryem Benm'Barek-Aloïsi, niczym twórca Rozstania Asghar Farhadi, tworzy obraz społeczeństwa utkany z problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by skierować je na właściwe tory.

 

MEDIA O FILMIE:

Emocjonujący, angażujący, pod wieloma względami zaskakujący obraz marokańskiej rzeczywistości zmagającej się ze skutkami konserwatywnego prawa.
- Katarzyna Kurowska, Przekładaniec kulturalny

Reżyserka, nie unikając trudnych pytań, stworzył dzieło, które potrafi prawdziwie poruszyć, zaintrygować i sprawić, że będziemy długo myśleć nad poruszanymi tu dylematami. "Sofia" to kino, które uwiera, wywołuje emocje i potrafi przykuć uwagę na dłużej. - Michał Kaczoń, Film.org.pl

Wstrząsający, ale zarazem znakomity portret Maroka w pęknięciu - kraju, który tworzy coraz trudniej porozumiewające się światy, odizolowane od siebie jak zamknięte osiedla. - Mateusz Demski, Interia.pl

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 17 listopada 2018 - bilet w cenie 13 zł.

 

Polska premiera filmu: 23 listopada 2018

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 17 listopada 2018

 

O FILMIE:

SOFIA | SOFIA
reż. Meryem Benm'Barek-Aloïsi, Francja/Katar 2018, 80'


(c) Wiame Haddad

MFF w Cannes 2018: najlepszy scenariusz w sekcji Un Certain Regard (Meryem Benm'Barek-Aloïsi)
FF Transatlantyk w Łodzi 2018: Nagroda Młodych Krytyków

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Dziewczyna musi podjąć decyzję, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum