kpb

Baranki w Pieluchach na BIS: Zimna wojna

wtorek, 6 listopada 2018, godz. 11.00

 

 

We wtorek, 6 listopada, zapraszamy rodziców z niemowlakami na specjalne spotkanie Baranków w Pieluchach na BIS. W programie pokaz zjawiskowej Zimnej wojny nagrodzonego w Cannes Pawła Pawlikowskiego (Ida).

 

Zimna wojna to porywająca historia miłosna, która podbiło serca uczestników oraz światowych krytyków filmowych obecnych na tegorocznej edycji festiwalu w Cannes. Najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego, twórcy nagrodzonej Oscarem Idy, to pierwszy polski film od czasu Pianisty Romana Polańskiego, który walczył o Złotą Palmę. Premiera na festiwalu zakończyła się kilkunastominutową owacją na stojąco, a Pawlikowkiemu przyniosła nagrodę dla najlepszego reżysera. Zimna wojna została polskim kandydatem do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni filmowi przyznano Złote Lwy. Na ekranie Joanna Kulig (Niewinne), Tomasz Kot (Bogowie), Borys Szyc (Pokot), Agata Kulesza (Ida), Adam Woronowicz (Czerwony pająk), Adam Ferency (Jasminum) oraz Adam Szyszkowski (Ostatnia rodzina).

 

Bilety: 13 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

ZIMNA WOJNA | COLD WAR
reż. Paweł Pawlikowski, Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 88’


fot. Łukasz Bąk

Oscary 2019: polski kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złote Lwy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych
MFF w Cannes 2018: najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski)

Twórca nagrodzonej Oscarem Idy przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu Zimna wojna jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

ZWIASTUN:

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

PARTNERZY:

  
                           
              

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum