kpb

Klub Wysokich Obcasów: Winni (przedpremierowo!)

KLUB WYSOKICH OBCASÓW:
Winni (reż. Gustav Möller)
- pokaz przedpremierowy

czwartek, 8 listopada 2018, godz. 17.15
Kino Pod Baranami

 


fot. Nikolaj Moeller


 
W czwartek, 8 listopada, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Winni - trzymającego w napięciu debiutu Gustava Möllera uznanego za najlepszy dramat zagraniczny podczas tegorocznej edycji festiwalu Sundance. Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 3 listopada 2018 roku - zniżka na bilet.

 

Thriller Gustava Möllera Winni to świetnie zrealizowana historia policjanta, który podczas dyżuru odbiera telefon od porwanej kobiety. Widzowie śledzą kolejne podejmowane przez niego decyzje, od których zależy życie ofiary porywacza, wiedząc o niej tak naprawdę dokładnie tyle, co główny bohater. Zamykając odtwórcę głównej roli Jakoba Cedergena w przestrzeni ciemnej policyjnej dyżurki reżyser z pomocą prostych środków stworzył niezwykłą atmosferę, która zyskała uznanie publiczności festiwalu Sundance oraz  IFFR w Rotterdamie.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 3 listopada 2018 - bilet w cenie 13 zł.

 

Polska premiera filmu: 9 listopada 2018

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

13 zł - za okazaniem numeru „Wysokich Obcasów” z 3 listopada 2018

 

O FILMIE:

WINNI | DEN SKYLDIGE
reż. Gustav Möller, Dania 2018, 89'


fot. Nikolaj Moeller

MFF Sundance 2018: Konkurs Główny, Nagroda Publiczności dla najlepszego dramatu zagranicznego
MFF w Rotterdamie (IFFR) 2018: Nagroda Jury Młodzieżowego, Nagroda Publiczności
MFF w Zurychu 2018: Nagroda Critics' Choice

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.
W Winnych każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum