kpb

Dojrzałe Kino: Pierwszy człowiek

środa,  31 października 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 31 października, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Pierwszy człowiek - najnowszego dzieła Damiena Chazelle, opowiadającego o kulisach pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

 

Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazelle, twórcy filmów Whiplash i La La Land, otworzył tegoroczną edycję festiwalu w Wenecji. To opowieść o Neilu Armstrongu, pierwszym człowieku w historii, który stanął na Księżycu i kosztach, jakie musieli ponieść jego bliscy, żeby urzeczywistnić marzenie Ameryki i całego świata. Film warty uwagi tym bardziej, że w tym roku NASA obchodzi 60-lecie swojego istnienia.

Do zagrania głównej roli Chazelle ponownie zaprosił Ryana Goslinga (La La Land), a w roli pełnej pasji, odważnej i niedocenionej bohaterki drugiego planu całej misji – żony Armstronga – Janet Armstrong zobaczycie znaną z serialu The Crown Claire Foy. Pierwsze dwa filmy młodego reżysera odniosły niebywały sukces zbierając entuzjastyczne recenzje, liczne nagrody i przyciągając do kin miliony widzów. Seans w ramach Dojrzałego Kina to doskonała okazja, aby się przekonać, czy i tam razem Chazelle trafił w dziesiątkę.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

PIERWSZY CZŁOWIEK | FIRST MAN
reż. Damien Chazelle, USA 2018, 141'

MFF w Wenecji 2018: Konkurs Główny, film otwarcia Festiwalu

Laureat Oscara Damien Chazelle, twórca filmów Whiplash i La La Land, zagląda za kulisy pierwszej udanej misji człowieka na Księżyc. Twórcy skupili się na żmudnych przygotowaniach Neila Armstronga do historycznej misji Apollo 11. Film powstał na motywach książki Jamesa R. Hansena i skupia się na misji widzianej oczyma jej głównego bohatera. Widzowie poznają smak triumfu, ale i cenę, jaką za misję zapłacił Armstrong, jego rodzina, przyjaciele i bliscy oraz naród.

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum