kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: 53 wojny

czwartek, 25 października 2018, godz. 23.15

 


fot. Robert Jaworski

 

W czwartek, 25 października, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie dramat 53 wojny, czyli przejmujące studium samotności w miłości autorstwa Ewy Bukowskiej.  

 

W swoim pełnometrażowym debiucie Ewa Bukowska zbudowała wielopoziomową opowieść. 53 wojny to bardzo intymny obraz tęsknoty i lęku przed stratą, składających się na codzienne życie żony reportera wojennego. To także spojrzenie na kobietę złapaną w coś, co sama reżyserka nazywa pułapką Penelopy, wiecznie czekającej na swojego męża, chociaż sama chciałaby się realizować. Wreszcie Bukowska zderza prywatne problemy bohaterów z pozornie odległym światem zbrojnych konfliktów, przed którymi nie ma się gdzie ukryć. Udowadnia, że zło, z którym mierzy się w swojej pracy reporter na wojnie, dotyka również jego bliskich sprawiając, że nie tylko on musi niemal dosłownie walczyć o przetrwanie.

Reżyserka i autorka scenariusza podczas realizacji filmu inspirowała się książką Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym autorstwa Grażyny Jagielskiej, żony Wojciecha Jagielskiego - cenionego dziennikarza i autora reportaży z konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Czeczenii i Gruzji. Odtwórcom głównych ról Magdalenie Popławskiej i Michałowi Żurawskiemu partnerują Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak, Kinga Preis i Mirosław Haniszewski.

 

Film prezentowany będzie z angielskimi napisami.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

53 WOJNY | 53 WARS
reż. Ewa Bukowska, Polska 2018, 83'


fot. Robert Jaworski

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2018: nominacja do Złotego Pazura w konkursie Inne Spojrzenie
MFF w Karlowych Warach 2018: nominacja do nagrody East of West
Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" 2018: Jantar za główną rolę kobiecą (Magdalena Popławska), Nagroda Jury Młodzieżowego dla filmu pełnometrażowego

Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy mąż po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

 

 

Bookmark and Share

archiwum