kpb

Baranki Dzieciom (Jesień 2018): Fotograficzne Baranki

Fotograficzne Baranki + zajęcia artystyczne

niedziela, 14 października 2018, godz. 11.00

 

 

W niedzielę, 14 października, w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego zapraszamy najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na specjalne spotkanie pod hasłem Fotograficzne Baranki. Na ekranie pojawią się kultowe polskie bajki, a po seansie dzieci wezmą udział w zajęciach artystycznych z kolektywem OKO I UCHO.

PROGRAM: 

niedziela, 14 października
11.00 EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO
FOTOGRAFICZNE BARANKI - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty artystyczne z kolektywem OKO i UCHO

PRZYGODY BOLKA I LOLKA: FOTOREPORTER
reż. Edward Wątor, Romuald Kłys, Polska 1975
Bolek i Lolek chcą sfilmować jakieś ciekawe wydarzenie, filmują więc pokazy w cyrku, zawody sportowe, łowienie ryb. W końcu przeżywają niezwykłe spotkanie z niedźwiedziem - fotografem.

PIES I KOT: FOTOAPARAT
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1972
Telewizyjny serial animowany o przygodach psa i kota, którzy „w jednym stali domu". Pies jest zamożnym obywatelem, którego stać na różne, ułatwiające życie artykuły gospodarstwa domowego. Te często stają się przyczyną konfliktów. Kot jest dzikim lokatorem, który zadomowił się na jego poddaszu. Jest biedny, ale sprytny i zrobi wszystko, żeby przechytrzyć swojego gospodarza.

FOTOGRAF
reż. Stefan Janik, Polska 1975
Żądni wiedzy chłopcy po nieudanych próbach wykonania zdjęć, udają się do fotografa. Animowany serial telewizyjny dla dzieci ukazujący w zabawny sposób różne zawody. Tym razem reżyser i autor scenariusza Stefan Janik, twórca animacji 2 Koty + 1 Pies, prezentuje opowieść o fotografie. W roli narratora wystąpił Jacek Fedorowicz.

BOLEK I LOLEK: MALI FILMOWCY
reż. Józef Byrdy, Polska 1976
Bolek i Lolek urządzają w szopie małe filmowe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie. Chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.

Warsztaty artystyczne odbędą się pod hasłem Herbatka u Kapelusznika. W szalonej foto-budce dzieciaki stworzą rodzinne, filmowe stylizacje i zmienią się nie do poznania. Zajęcia poprowadzi kolektyw edukacyjny OKO I UCHO, który tworzą Nina Kulik i Joanna Zbela. Wspólnie prowadzą zajęcia edukacyjne, organizują cykle cotygodniowych zwariowanych warsztatów dla dzieci w Krakowie i wymyślają szaleństwa na zamówienie.

 

BILETY: 11 zł

UWAGA!
Widzowie z biletami z Baranków Dzieciom otrzymują 20% zniżki na pobyt w
Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

(FANPAGE na Facebooku)KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami ośmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!Partnerzy cyklu:


                         

                        

    

          

 

Cykl polecają:


CzasDzieci.pl                   

 

Qlturka.pl       Mali Turyści        MiastoDzieci.pl

 

     

    

    

Bookmark and Share

archiwum