kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Pierwszy człowiek

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
PIERWSZY CZŁOWIEK (reż. Damien Chazelle)
sobota, 20 października 2018, godz. 10.00

Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 20 października, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie pokaz filmu Pierwszy człowiek - najnowszego dzieła Damiena Chazelle, twórcy Whiplash i La La Land. Bilety dla uczniów w cenie 10 zł.

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

W ramach październikowego Spotkania zobaczymy wspólnie film Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazelle, którego pokaz otworzył tegoroczną edycję festiwalu w Wenecji. To opowieść o Neilu Armstrongu, pierwszym człowieku w historii, który stanął na Księżycu i kosztach, jakie musieli ponieść jego bliscy, żeby urzeczywistnić marzenie Ameryki i całego świata. Film warty uwagi tym bardziej, że w tym roku NASA obchodzi 60-lecie swojego istnienia.

Do zagrania głównej roli Chazelle ponownie zaprosił Ryana Goslinga (La La Land), a w roli pełnej pasji, odważnej i niedocenionej bohaterki drugiego planu całej misji – żony Armstronga – Janet Armstrong zobaczycie znaną z serialu The Crown Claire Foy. Pierwsze dwa filmy młodego reżysera odniosły niebywały sukces zbierając entuzjastyczne recenzje, liczne nagrody i przyciągając do kin miliony widzów. Przyjdźcie do Kina Pod Baranami i przekonajmy się wspólnie, czy i tam razem Chazelle trafił w dziesiątkę.

 

Gospodarzem spotkania będzie Karol Kotula - uczeń 2. klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

PIERWSZY CZŁOWIEK | FIRST MAN
reż. Damien Chazelle, USA 2018, 141'

MFF w Wenecji 2018: Konkurs Główny, film otwarcia Festiwalu

Laureat Oscara Damien Chazelle, twórca filmów Whiplash i La La Land, zagląda za kulisy pierwszej udanej misji człowieka na Księżyc. Twórcy skupili się na żmudnych przygotowaniach Neila Armstronga do historycznej misji Apollo 11. Film powstał na motywach książki Jamesa R. Hansena i skupia się na misji widzianej oczyma jej głównego bohatera. Widzowie poznają smak triumfu, ale i cenę, jaką za misję zapłacił Armstrong, jego rodzina, przyjaciele i bliscy oraz naród.

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:  

  

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum