kpb

22 lipca - pokazy przedpremierowe (MOS)

22 LIPCA (reż. Paul Greengrass)
- pokazy przedpremierowe
10-11 października 2018, godz. 20.55
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W dniach 10-11 października zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowe pokazy dramatu 22 lipca - prezentowanego w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Wenecji, najnowszego filmu Paula Greengrassa, mierzącego się z tragedią zamachu terrorystycznego na wyspie Utøya.

 

22 lipca Paula Greengrassa to składająca się z trzech części opowieść o najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. W tym poruszającym dramacie, twórca takich filmów jak Kapitan Phillips i Lot 93 próbuje odtworzyć nie tylko przebieg wydarzeń z 2011 roku, ale pozwala widzom śledzić losy tych, którzy przeżyli. Reżyser we właściwy sobie, bezkompromisowy sposób przygląda się z bliska na norweskiemu systemowi politycznemu i prawnikom, którzy pracowali przy procesie sprawcy zamachu, Andersa Breivika. Roli terrorysty w filmie podjął się znakomity norweski aktor Anders Danielsen Lie, znany polskim widzom z wielokrotnie nagradzanych filmów Reprise: Od początku, raz jeszcze oraz Oslo, 31 sierpnia autorstwa Joachima Triera.

 

Jeśli Paul Greengrass bierze się za film o Andersie Breiviku i masakrze na wyspie Utøya, wiesz, że po seansie obsługa kina będzie musiała zbierać cię do szufelki. (...) Zamachy terrorystyczne nie są tu konkluzją, lecz punktem wyjścia. Pełnią rolę rozbudowanego prologu w subtelnym, świetnie zagranym dramacie psychologicznym, opowieści o długim i bolesnym procesie radzenia sobie z traumą.  - Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

 

Polska premiera filmu: 12 października 2018 roku.

 

Pokazy odbędą się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

środa, 10 października
20.55
22 LIPCA | 22 JULY
reż. Paul Greengrass, Islandia/Norwegia/USA 2018, 143'

 

czwartek, 11 października
20.55
22 LIPCA | 22 JULY
reż. Paul Greengrass, Islandia/Norwegia/USA 2018, 143'

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

* Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

22 LIPCA | 22 JULY
reż. Paul Greengrass, Islandia/Norwegia/USA 2018, 143'

MFF w Wenecji: Konkurs Główny, Wyróżnienie specjalne Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS)

22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. Towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i emocjonalnej podróży, widzowie obserwują, jak cały kraj radzi sobie na drodze do pojednania i zagojenia ran.

 

MEDIA O FILMIE:

To z jednej strony dynamiczny obraz ataków, które wstrząsnęły Norwegią w 2011 roku, a z drugiej przenikliwe śledztwo w sprawie następstw tej tragedii, które z czasem przekształca się w porywający dramat sądowy i niezwykle emocjonalne, osobiste świadectwo jednej rodziny walczącej o przetrwanie.
- David Rooney, The Hollywood Reporter

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum